معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی آمار و ارقام نشان می‌دهد که بیشترین میزان اشتغال در بین دانش‌آموختگان دانشگاهی به دانش‌آموختگان دانشگاه جامع علمی کاربردی اختصاص دارد.

دکتر مختار جلالی جواران معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی در آیین آغاز سال تحصیلی جدید در استان کرمان با بیان اینکه اگر علم، علم نافعی نباشد ارزش آنچنانی ندارد، اظهار داشت: آمار و ارقام نشان می‌دهد که بیشترین میزان اشتغال در بین دانش‌آموختگان دانشگاهی به دانش‌آموختگان دانشگاه جامع علمی کاربردی اختصاص دارد.

معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی رسالت این دانشگاه را تربیت دانش آموختگان مهارت محور عنوان کرد و گفت: این دانشگاه در طول ۲۷ سال فعالیت خود همواره تلاش کرده است تا دانشجویانی تربیت کند که توانایی لازم برای ایجاد شغل را دارند را پرورش دهد و با این اقدام گامی موثر در جهت تقویت تولید و افزایش اشتغال برداشته است.

دکتر مختار جلالی جواران از تحصیل حدود ۱۰ هزار دانشجوی خارجی در دانشگاه جامع علمی کاربردی خبر داد و عنوان کرد: این دانشجویان خارجی از کشورهای مختلف و به ویژه کشورهای همسایه در حال تحصیل در این دانشگاه هستند که با توجه به بیماری کرونا و شرایط برگزاری کلاس ها به صورت مجازی، پیش بینی می‌شود تعداد دانشجویان خارجی افزایش داشته باشد.

معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی آمار دانش‌آموختگان دانشگاه را ۲ میلیون نفر اعلام و تصریح کرد: جامعه امروز از مدرک محوری به سمت مهارت محوری گرایش پیدا کرده است، بر همین اساس شاهد افزایش شمار دانشجویان علمی کاربردی نسبت به سال‌های قبل هستیم و پیش‌بینی ما این است که در سال جاری جذب دانشجوی بیشتری داشته باشیم.

گفتنی است بنا بر اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور ثبت‌نام برای پذیرش دانشجویان در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دانشگاه جامع علمی کاربردی که از هفته گذشته آغاز شده است تا روز یکشنبه ۲۳ شهریورماه با مراجعه به سایت اینترنتی این سازمان به آدرس www.sanjesh.org ادامه خواهد داشت.