رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی از اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری تخصصی علوم پایه پزشکی، بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی خبر داد.

دکتر هاشمی نظری در گفت وگو با خبرنگار مفدا با بیان این خبر افزود: نتیجه مرحله نخست ازمون دکتری وزارت بهداشت که طی روزهای ۱۰ تا ۱۲ مرداد ماه برگزار شد، اعلام شد و داوطلبان از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir  می‌توانند نتیجه آزمون خود را دریافت کنند.

وی خاطرنشان کرد: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته/محل طی روزهای ۱۸ تا ۲۲ شهریور ماه می‌توانند انتخاب رشته کنند و نسبت به ارسال مدارک و سوابق آموزشی خود از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی اقدامات لازم را انجام دهند.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اشاره به اینکه امسال ۱۸ هزار و ۲۴۱ نفر در آزمون دکتری وزارت بهداشت شرکت کردند، خاطرنشان کرد: دانشگاه‌های علوم پزشکی موظف هستند مصاحبه پذیرفته شدگان اولیه دکتری را به صورت مجازی و بر اساس سوابق تحصیلی داوطلب انجام دهند.

گفتنی است، داوطلبان مجاز به انتخاب رشته محل باید سوابق آموزشی، پژوهشی و اطلاعات مورد نیاز را در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی www.sanjeshp.ir بارگذاری کنند تا این سوابق تا از طریق دانشگاه‌های پذیرنده مورد ارزیابی قرار گیرد. همچنین داوطلبان، اصل مدارک و مستندات آموزشی، پژوهشی خود را جهت ارائه به مراکز تحقیقاتی مصاحبه کننده همراه داشته باشند. داوطلبان دوره پژوهشی نیازی به تهیه و ارسال کلیپ برای بخش مصاحبه ندارند.