بیانیه دفتر نهاد رهبری دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در محکومیت اهانت به ساحت مقدس پیامبر (ص)

یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ

(می خواهند نور خدا را با دهان هایشان خاموش کنند در حالی که خدا کامل کننده نور خود است، گرچه کافران خوش نداشته باشند.) سوره صف آیه ۸

قلم های زهراگین در کشور های غربی طی سالیان گذشته بارها عواطف و احساسات مسلمانان متدین را جریحه دار ساخته است.

ضرورت بیداری جامعه اسلامی و رهبران آن امروز بیش از بیش احساس می شود.

رهبر انقلاب اسلامی در محکومیت اهانت نشریه فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر اعظم (ص) پیامی را به شرح زیر صادر فرمودند:

“بسمه‌تعالی

گناه بزرگ و نابخشودنی یک نشریّه‌ی فرانسوی در اهانت به چهر‌ه‌ی نورانی و قدسی حضرت رسول اعظم (صلّی الله علیه و آله) بار دیگر عناد و کینه‌ی شرارت‌بار دستگاه‌های سیاسی و فرهنگی دنیای غرب با اسلام و جامعه‌ی مسلمانان را آشکار ساخت. بهانه‌ی آزادی بیان برای محکوم نکردن این جرم بزرگ که از سوی برخی سیاستمداران فرانسوی گفته شده کاملاً مردود و غلط و عوام‌فریبانه است. سیاستهای عمیقاً ضدّ اسلامی صهیونیست‌ها و دولت های استکباری عامل این‌گونه حرکتهای دشمنانه است که هر چند یکبار بُروز می‌یابد. این حرکت در این برهه‌ی زمانی میتواند، نیز به انگیزه‌ی منصرف کردن ذهن ملّتها و دولتهای غرب آسیا از نقشه‌های شومی باشد که آمریکا و رژیم صهیونیستی برای این منطقه در سر دارند. ملّتهای مسلمان بویژه کشورهای غرب آسیا، ضمن حفظ هوشیاری در مسائل این منطقه‌ی حسّاس، باید هرگز دشمنی‌های سیاستمداران و سردمداران غربی نسبت به اسلام و مسلمین را فراموش نکنند”

دانشگاهیان دانشگاه های آزاد اسلامی استان قزوین این اقدام توهین آمیز نشریه شارلی ابدو و هرگونه توهین به مقدسات ادیان را به شدت محکوم نموده و ضمن هشدار به دشمنان اسلام از عموم مسلمین جهان و مردم شریف ایران به ویژه دانشجویان و استادان دانشگاه دعوت به عمل می آورد تا با هوشیاری نسبت به اینگونه اعمال ننگین آن را به عنوان نشانه ای از دشمنی همیشگی سردمداران غربی به اسلام و مسلمین به حافظه تاریخی خود بسپارند.

مطمئن هستیم که مسئولین و دلسوزان نظام به ویژه کارگزاران سیاست خارجه چنین حرکاتی را نصب العین خود در بی اعتمادی نسبت به غرب قرار خواهند داد.

 

 

                                      دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری  در دانشگاه های آزاد اسلامی استان قزوین