اداره کل نظارت، ارزیابی، بازرسی و رسیدگی به شکایات منطقه ۷ دانشگاه آزاد اسلامی با صدور بیانیه ای اهانت یک نشریه فرانسوی به ساحت نورانی پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد (ص) و قرآن مجید را محکوم کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نظارت، ارزیابی، بازرسی و رسیدگی به شکایات منطقه ۷، این اداره کل در پی اهانت به ساحت نورانی پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و قرآن مجید بیانیه ای صادر کرد و از وزارت امور خارجه در خواست کرد طبق قوانین بین‌المللی با این اقدامات موهن قاطعانه برخورد کند، متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

وَمَا أَرْسَلْنَاکَ إِلَّا رَحْمَهً لِلْعَالَمِینَ

به گواه فطرت های پاک، دین مبین اسلام، دین رحمت و پیامبر گرامی اسلام حضرت ختمی مرتب محمد مصطفی صلی الله علیه و آله نیز نماد رحمت و عطوفت در برابر مردم است. با مراجعه به تاریخ موارد متعددی از لطف و مهربانی ایشان نسبت به عموم مردم را می توان یافت، رحمتی که همچنان هم بر سر خلق عالم گسترده است. پیروان پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و رهروان راستین اسلام ناب محمدی صلی الله علیه و آله همواره با الگوگیری از شخصیت و سیره خاتم پیامبران و برادری را برای همه انسان های عالم به ارمغان آورده اند هرچند مستکبران با علم کردن گروهک های تکفیری سعی در مخدوش کردن چهره اسلام داشته اند ولی نمونه اسلام محمدی را پیروان راستین آن حضرت همانند سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به جهان ارائه دادند.

این کلام شاگرد بزرگ و وصی محمد مصطفی صلی الله علیه و آله، یعنی امیرالمومنین علیه السلام است که درباره انسان ها به کارگزار خود می فرماید: دل خود را آکنده از مهر و محبّت و لطف نسبت به مردم گردان و مبادا برای آنان چون جانور درنده‌ای باشی که خوردنشان را غنیمت دانی؛ زیرا که مردم دو دسته‌اند : یا برادر دینی تو هستند و یا همنوع تو در خلقت.

اهانت های سخیف و مکرر مجله موهن «شارلی ابدو» در فرانسه و سوزاندن مصحف نورانی ‫قرآن کریم در سوئد، نمونه‌هایی از جاهلیت مدرن و انحطاط فکری و اخلاقی عصر حاضر است که البته پیش از این هم رخ داده و نه تنها صدمه ای به پیکره دین اسلام وارد نکرده بلکه خود دلیلی بر طی مسیر صحیح توسط مسلمانان است.

اعتقاد راستین مسلمانان در این است که اهانت به یکی از انبیای الهی، مانند اهانت به تمام پیامبران و بی حرمتی به قرآن کریم، بی حرمتی به تمامی کتب پیامبران الهی است.

کارکنان اداره کل نظارت، ارزیابی، بازرسی و رسیدگی به شکایات منطقه ۷ دانشگاه آزاد اسلامی ضمن ابراز انزجار از این اقدام جاهلانه و بی‌منطق و محکوم نمودن آن، از آزادی خواهان و پیروان ادیان الهی و همه انسان های بصیر جهان خصوصاً نخبگان و دانشگاهیان جهان انتظار داریم تا با محکومیت این اقدامات سخیفانه در پوشش آزادی بیان، با روشن گری و آگاهی بخشی، اقدامات مقتضی در جلوگیری از تکرار این اقدامات شنیع را انجام دهند.

همچنین از مجامع حقوقی و قانونی خصوصاً وزارت محترم امور خارجه انتظار می‌رود، طبق قوانین بین‌المللی با این اقدامات موهن قاطعانه برخورد کنند.

والعاقبه للمتقین