مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین (ع)  با حفظ فاصله های اجتماعی و رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و با حضور پرشور مردم در محوطه روباز دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در این مراسم پرفیض و معنوی که با حضور استادان، کارکنان، دانشجویان و مردم قزوین، با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و با نظم خاصی در محوطه روباز این دانشگاه برگزار شد؛ حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی خضری، استاد حوزه و دانشگاه در سخنانی با تسلیت ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع)، به مقایسه جامعه اوایل اسلام با جامعه کنونی کشورمان پرداخت و گفت: پیامبر اکرم (ص) در جنگ احد تنها بودند و اگر رشادت ها و جانفشانی های حضرت علی (ع) نبود، ایشان به شهادت می رسیدند و یا مشکل اصلی امیرالمومنین (ع) در حکومت داری این بود که جامعه آن روز کوفه آرمان و اراده نداشت.

وی افزود: همراهی نکردن مردم با اهل بیت (ع) و قلیل بودن یاران باوفای ایشان باعث شد که در کربلا، امام حسین (ع) و یاران ایشان مظلومانه به شهادت برسند. این در حالی است که در زمان جنگ تحمیلی، جوانان بسیاری دعوت امام خمینی (ره) را لبیک گفته و برای دفاع از انقلاب اسلامی و ولایت فقیه به جبهه ها اعزام شدند و یا با سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم دفاع از حرم اهل بیت (ع) می بینیم که عده بسیاری از جوانان شجاع و شهادت طلب به عراق و سوریه می روند تا ضمن لبیک به ایشان از حرم اهل بیت (ع) محافظت کنند.

حجت الاسلام والمسلمین خضری در ادامه این مراسم که به صورت زنده از شبکه استانی مرکز صدا و سیمای قزوین پخش می شد، افزود: همیشه یک عده کمی به عنوان یاران راستین در کنار انبیا و اولیا (ع) حضور داشتند. اما خدا را شاکریم در عصری زندگی می کنیم که تعداد یاران مدافع اسلام و امثال شهید حاج قاسم سلیمانی ها در دوران ما بسیارند و از این افراد به تعبیر خداوند در قرآن کریم به عنوان “ربیون” نام برده شده است.

عضو شورای راهبردی جبهه فرهنگی استان قزوین یادآور شد: باید به این مساله توجه کرد که در لحظات آرامش، کنار امام و رهبر بودن هنر نیست؛ بلکه در هنگام هجمه ها و سختی ها همراه و پشتیبان ولایت بودن هنر است.

وی سپس با اشاره به بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: این بیانیه به منظور آماده کردن نسل جوان برای ظهور امام عصر (عج) صادر شده است.

حجت الاسلام والمسلمین خضری افزود: با تاکیدات حضرت آقا، این ایام دوران موشک و سلاح های نظامی نیست؛ بلکه دوران عزم و اراده است و قطعا در جنگ اراده ها، امثال حاج قاسم سلیمانی در کنار ولایت فقیه می توانند باعث حفظ نظام شوند.

این استاد حوزه و دانشگاه در پایان به رشادت های حضرت زینب (س) بعد از واقعه عاشورا اشاره کرد و گفت: اراده و صبر و شکیبایی حضرت زینب (س) باعث شد که پیام واقعه عاشورا به جامعه اسلامی منتقل و گسترش پیدا کند و این اراده نیز با عنایت خداوند و توسل ایشان به امام حسین (ع) میسر شد چرا که مصیبت حادثه کربلا بسیار عظیم و برای هر کسی قابل تحمل نبود.

گفتنی است؛ برگزاری این مراسم پرفیض و معنوی، به همت دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، بسیج دانشجویی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، دانشگاه پیام نور قزوین و شهرداری قزوین صورت گرفت.