یکی از کارگران کنتور سازی ایران قزوین در گفتگو با خبرنگار دانشگاه پایگاه خبری دوم آذر، گفت: از زمانی که پرونده رسیدگی به کنتورسازی ایران در دستگاه قضایی تشکیل شد، مسئولان قضایی متوجه می‌شوند یکی از مهم‌ترین معضلات در پرونده این است که مالک در زندان اقدام به عزل و نصب و دخالت در فرایند اداری کارخانه کرده و به نتیجه رسیدن تلاش‌ها را ناممکن می‌کند.

 

بیشتر بخوانید:


وی مطرح کرد: پیگیری‌های کارگران برای معوقات خود چندین سال ادامه داشت، اما متاسفانه به نتیجه‌ای نرسیده بود تا اینکه در سفررئیس سازمان برنامه بودجه به قزوین، کارگران کنتور در مسیر راه خودروی وی تجمع کردند.

این کارگر کنتورسازی تصریح کرد: در این راستا، طی جلسه‌ای رئیس سازمان برنامه بودجه که با مسئولین استانی و کارگران داشت قرار شد ۱۵ میلیارد مطالبات کارگران پرداخت شود که خوشبختانه این کار صورت گرفت.

وی در ادامه بیان کرد: در حال حاضر شرکت اقدام به جذب نیروی جدید کرده است و مسولین استان هم که قول داده بودن فعلا نیازهست که درب شرکت تا تعیین تکلیف کردن مدیریت بسته بماند و بعد از بازگشایی ازهمین پرسنل که به بیمه بیکاری معرفی شده اند استفاده میکنند، اما متاسفانه این امر صورت نگرفته است.

این کارگر در ادامه ساز اظهار کرد: کارگران کارخانه کنتور سازی خواستارخلع ید از مالک فعلی کارخانه و تعیین تکلیف مدیریتی آن به نحوی که بتواند دوباره کارخانه را به چرخۀ تولید بازگرداند.