به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس، دانشگاه علوم پزشکی شیراز، اقدام به برگزاری جشنواره پوستر با عنوان “از سنگر تا بخش” نموده است.

بنابه گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دانشگاه علوم پزشکی شیراز با همکاری بین بخشی، اقدام به برگزاری جشنواره تهیه و تولید پوستر با موضوع “از سنگر تا بخش” نموده است.

مدیر امور فرهنگی و فعالیت های فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام این خبر گفت: این جشنواره به منظور پاسداشت خون شهداء دفاع مقدس و نیز با هدف ایجاد پیوند میان ایثارگری های رزمندگان در دوران جنگ تحمیلی و جانفشانی های مدافعین سلامت در روزهای شیوع بیماری کرونا ویروس جدید برنامه ریزی شده است.

دکتر سید حمیدرضا هدایتی ادامه داد: در روزهای دفاع مقدس، رزمندگان اسلام در سنگرهای خود در جبهه های جنوب و غرب کشور علیه دشمن متجاوز می جنگیدند تا از تمامیت ارضی و عزت میهن اسلامی دفاع نمایند و امروز، کادر درمان کشور، بخش های بیمارستان را تبدیل به سنگر نموده و در کسوت مدافعین سلامت، مشغول دفاع از سلامت عمومی و حمایت و حفاظت از جان مردم می باشند.

وی افزود: بر همین اساس، کلیه محورهای این جشنواره به صورتی طراحی و برنامه ریزی    شده اند که بتوانند خط پیوند میان روزگار دفاع مقدس با ایام ایثارگری مدافعین سلامت را حفظ نموده و امکان الگوگیری از فرهنگ و آموزه های آن ایام را برای شرایط امروز بیشتر فراهم سازند.

هدایتی، “نحوه ایجاد فرهنگ ایثار در شرایط بحران ویروس کرونا با استفاده از فرهنگ دفاع مقدس”، “نقش خانواده های مدافعان دفاع مقدس و سلامت در پیروزی بر بحران های جامعه” و “نقش جوانان امروز در کنترل بیماری کووید ۱۹ با استفاده از فرهنگ ایثار وشهادت را از محورهای مهم این جشنواره معرفی نمود.

این پزشک اجتماعی، “نقش جامعه پزشکی در حل بحرانهای اجتماعی” را یکی دیگر از محورهای اصلی این جشنواره ملی معرفی نمود و افزود: “نقش مردم در پشتیبانی و حمایت از مدافعان سلامت همانند دفاع مقدس”، “نقش و تجربه مدافعان دفاع مقدس در پشتیبانی استراتژیک از مدافعان سلامت”، ” نقش فضای مجازی در ترویج فرهنگ ایثار از دفاع مقدس تا دفاع سلامت”، از دیگر محورهای کلیدی این رویداد فرهنگی و هنری خواهند بود.

چهره فرهنگی دانشگاه با بیان این موضوع که حضور و شرکت در این جشنواره برای عموم هموطنان بلامانع می باشد، اعلام کرد: هر شرکت کننده مجاز به ارسال حداکثر ۳ اثر با ابعاد ۷۰*۵۰ با حجم ۷ الی ۱۰ مگابایت می باشد.

هدایتی از اهداء جوائز نقدی ارزنده به همراه لوح سپاس به سه اثر برتر و منتخب این جشنواره خبر داد و گفت: تمامی پوسترها می بایست صرفا به آدرس پست الکترونیک sangar.ta.bakhsh@gmail.com   ارسال شده و زمان ارسال آثار به این جشنواره از ۱۵ شهریور لغایت ۱۵ مهر ماه سال جاری خواهد بود.

فرم مشخصات اثر نیز که الزاما می بایست به همراه اثر ارسال شوند، از اینجا قابل دانلود  می باشد.