دومین شب عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) با رعایت فاصله های اجتماعی و رعایت کامل پروتکل های بهداشتی با حضور پرشور مردم عاشق امامت و ولایت در محوطه روباز دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در این مراسم پرفیض و معنوی که با حضور استادان، کارکنان، دانشجویان و اقشار مختلف مردم و با رعایت نظم و جلوه خاصی در محوطه روباز این دانشگاه برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمین خضری، استاد حوزه و دانشگاه، در سخنانی به روش های دشمنان برای تسلط بر جوامع مختلف اشاره کرد و گفت: دشمن با روش هایی هم چون تهدید، تطمیع و تحریف واقعیت ها سعی می کند تا بر جوامع تسلط پیدا کند و این رویه از زمان های قبل تاکنون ادامه داشته و دارد.

این استاد حوزه و دانشگاه افزود: اگر مردم جامعه ای دچار ترس شوند، نمی توانند به خوبی فکر کرده و به درستی عمل کنند. در زمان امام حسین (ع) هم، مردم کوفه وقتی با تهدید ابن زیاد مواجه شدند؛ نامه های دعوت خود را که برای امام حسین (ع) ارسال کرده بودند؛ پس گرفته و حتی برای حفظ جان و موقعیت خود با سپاه دشمن در جنگ با فرزند پیامبر(ص) همراه شدند.

عضو شورای راهبردی جبهه فرهنگی استان قزوین، شجاعت را از ویژگی های رهبران دانست و یادآور شد: وقتی امام و رهبر یک جامعه ای شجاع باشد می تواند روحیه شجاعت و دشمن ستیزی را در رگ های جامعه تزریق کند. امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری نیز به عنوان نماد یک رهبر شجاع همیشه در جهان مطرح بوده و هستند. سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان در خاطرات جنگ ۳۳ روزه لبنان می گفت با اینکه از نظر سلاح و تعداد نیرو در برابر رژیم صهیونیستی کم تر بودیم، یک نامه از سوی مقام معظم رهبری به دست ما رسید با این مضمون که “مطمئن باشید حزب الله در این جنگ پیروز خواهد شد و ذکر دعا و توکل به خداوند را فراموش نکنید.” بعد از قرائت این نامه، نیروهای ما شجاعت مضاعف پیدا کردند و توانستیم با توکل به خداوند و توسل به اهل بیت (ع) برابر اسرائیل غاصب پیروز شویم.

حجت الاسلام والمسلمین خضری در پایان خاطرنشان کرد: روش بعدی که دشمن تلاش می کند تا با آن بر جوامع تسلط پیدا کند؛ تطمیع است. در شب عاشورا شمر با یک امان نامه برای حضرت عباس (ع) که نسبت قبیله ای با ایشان داشت، تلاش کرد تا ایشان را تطمیع کند؛ ولی حضرت ابوالفضل (ع) با ایمان به امام حسین (ع) و اراده فولادین در خدمت اهل بیت (ع) بودند.

مداحی، نوحه خوانی و مرثیه سرایی حاج مهدی سلحشور از دیگر برنامه های این مراسم پرفیض و معنوی بود.