به گزارش زوابط عمومی جهاددانشگاهی استان قزوین: رییس جهاد دانشگاهی استان قزوین از آغاز ثبت نام “طرح ملی توسعه مشاغل خانگی” در سایت www.inhb.ir در این استان خبر داد

فرشاد پیله‌چی اظهارکرد: با توجه به آسیب‌های وارد شده به بسیاری از مشاغل بر اثر شیوع کرونا ویروس و شرایط ناشی از آن، لزوم توجه به الگوی توسعه مشاغل خانگی با هدف کمک به رونق اقتصاد خانوار، تحقق شعار سال و توسعه جایگاه این مشاغل در اقتصاد کشور، این طرح آغاز شده است. 

وی ادامه داد: جهاد دانشگاهی به عنوان یک نهاد توسعه‌ای، از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وظیفه دارد سه مرحله شناسایی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های اشتغال در حوزه مشاغل خانگی، توانمندسازی متقاضیان و اتصال به بازار با هدف ایجاد اشتغال و پایدارسازی مشاغل خانگی برای حدود ۵۴ هزار نفر در ۳۱ استان کشور را به سرانجام رساند. 

وی بیان داشت: شرایط متقاضیان ثبت‌نام در طرح حداقل ۱۸ سال سن، بومی استان محل ثبت نام، عدم اشتغال تمام وقت و نداشتن بیمه کارفرمایی است که علاقه‌مندان می‌توانند نهایتاً تا تاریخ ۰۷ / ۰۷ / ۹۹ در سایت www.inhb.ir ثبت نام نمایند.

رئیس جهاد دانشگاهی استان قزوین اظهار کرد: پس از ثبت‌نام متقاضیان؛ غربال‌گری و راستی‌آزمایی می‌شوند. سپس آموزش‌ها و مشاوره‌های عمومی و تخصصی و اتصال به بازار از وظایف بعدی جهاددانشگاهی بوده که با نظارت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان انجام می‌گردد. 

وی با بیان اینکه این طرح سعی در ایجاد اشتغال و پایدارسازی مشاغل خانگی برای ۱۵۰۰ نفر در استان قزوین را دارد؛ تصریح کرد: امیدواریم با پیاده‌سازی موفق این طرح در استان که نیازمند همراهی، همکاری و هم‌اندیشی بخش‌های مختلف دولتی و خصوصی است، شاهد نهادینه شدن سهم مشاغل خانگی در اقتصاد کشور به ‌ویژه در سال “جهش تولید” باشیم.