معاون آموزش جهاد دانشگاهی در گفتگو با روابط عمومی جهاددانشگاهی استان قزوین: دوره های آموزشی مهارتی ویژه تعاونی ها باهدف ارتقا دانش و مهارت تعاونی در عرصه های مختلف، در جهاد دانشگاهی قزوین برگزار می‌شود.
سمانه مولاوردیخانی، معاون آموزش جهاد دانشگاهی قزوین، تصریح کرد: دوره‌های آموزشی مذکور توسط جهاد دانشگاهی قزوین با همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان برگزار می‌شود. عناوین این دوره، «مهارت تأسیس تعاونی ها»، «مدیریت ارتباط با مشتری»، «بازاریابی و فروش در شرایط رکود و بحران» ،«چرخه بهره وری» و «ایونت»  می باشد.
وی افزود: با توجه به شیوع کرونا برگزاری این دوره ها به صورت آفلاین در بستر سامانه ی آموزش الکترونیک جهاد دانشگاهی و در محیطی کاملاً شبیه سازی شده ی کلاس درسی شامل فیلم آموزشی، منابع درسی، نظرسنجی، آزمون، تالار گفت و گو و.. آغاز شده است.
معاون آموزش جهاد دانشگاهی قزوین اظهار کرد: بدون شک توانمندسازی نیروی انسانی سازمانها و بنگاههای اقتصادی از طریق آموزش از جمله عوامل مهم تأثیرگذار در افزایش تولید، ارتقاء سطح بهره وری و رشد و توسعه اقتصادی کشورها می باشد و از این رو برای حضور مؤثر نهادهای تعاونی در عرصه های ملی و بین المللی لازم است توسعه منابع انسانی این نهادها همواره مورد توجه و تأکید قرار گیرد و از طریق تدوین برنامه های جامع آموزشی و ایجاد بسترهای مناسب اجرایی و تأمین مالی به امر مهم آموزش اعضاء و ارکان شرکتها و اتحادیه های تعاونی پرداخته شود.