به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی قزوین : مهندس پیله‌چی رئیس جهاد دانشگاهی استان قزوین بعداز ظهر شنبه ۳۱ خرداد ماه در دیدار با مهندس حق گویان مدیر کل کمیته امداد استان قزوین، بیان داشتند : فعالیت‌های جهاددانشگاهی بسیار گسترده و موثر است و در حوزه های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و درمانی فعالیت های شایان ذکری صورت گرفته است و ظرفیت فراوانی جهت خدمت به آحاد مردم و دستگاه ها و ارگانها وجود دارد.

وی ضمن اشاره به سبقه همکاری و تعامل نزدیک دو نهاد افزودند: در جهاد دانشگاهی استان قزوین معاونت‌های مختلفی نظیر فرهنگی، آموزشی و پژوهشی وجود دارد که هر یک می تواند خدمات خود را با شرایط ویژه در اختیار مددجویان کمیته امداد استان قرار دهد.
پیله چی بابیان اینکه در معاونت آموزشی جهاددانشگاهی زیرمجموعه‌های مختلفی مانند آموزش کوتاه‌ مدت و مرکز علمی کاربردی مشغول به فعالیت هستند، عنوان کرد: طی سال گذشته بالغ‌ بر ۲۰ هزار نفر از خدمات مرکز آموزش کوتاه‌مدت استفاده کرده اند ، در مرکز علمی کاربردی نیز سعی شده تا رشته‌های اثربخش مانند طراحی دوخت وسایر رشته های کارا را داشته باشیم. وی افزود این آموزشها به حدی تاثیر گذار بوده اند که بسیاری از فراگیران پس از اتمام دوره توانسته اند با ایجاد کسب و کار مرتبط برای خود و دیگران ایجاد اشتغال نمایند.

پیله‌چی در تشریح معاونت پژوهشی عنوان کرد: سیاست جهاد دانشگاهی بر این است که برنامه‌ها پیوست عملی داشته باشد و در هر استان با توجه شرایط موجود فعالیت‌های مختلفی انجام شود؛ در استان قزوین نیز در بخش «درمان» و «هنر و معماری» ورود کرده‌ایم و در درمان ناباروری، شیمی‌درمانی و آزمایشگاه فعالیت داریم. که هزینه های دریافتی به مراتب پایین تر از بخش خصوصی است.

وی با اشاره به اینکه طی ۴۰ سال گذشته این نهاد انقلابی علاوه بر رسالت فرهنگی فعالیتهایی ازجمله آموزش و پژوهش نیز را پیگیری می‌کند؛ و در همین راستا ۲۵ پژوهشکده در سراسر کشور فعال هستند و در بخش آموزش نیز حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد.
وی اضافه کرد: بر اساس منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تألیف کتب آموزش زبان انگلیسی منطبق با فرهنگ اسلامی در این حوزه ورود داشته و در حال تألیف مجموعه کتب با عنوان Eight هستیم. که تقریبا ۷۰ درصد پروژه اجرا شده و در حال حاضر این کتاب در مراکز علمی معتبر کشور از جمله مراکز آموزشی جهاد دانشگاهیی در حال تدریس است.

در ادامه آقای گلدوز ها معاون فرهنگی، سرکار خانم مولاوردی خانی معاون آموزشی و آقای خاکباز معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی قزوین به تشریح فعالیتهای بخش های خود پرداختند.

مهندس حق گویان هم ضمن ابراز خرسندی از فعالیت های جهاد دانشگاهی  قزوین افزود که همکاری های صورت گرفته تاکنون بسیار موثر و اثر بخش بوده و در زمینه آموزش و بهره مندی از بخش های درمانی به انسجام بیشتر و برنامه ریزی مدون تری نیاز است.

در ادامه حق گویان  اشاره کرد که این نیاز وجود دارد تا زیر ساخت آموزشی در شهرستان های استان نیز به وجود بیاید تا روند آموزشی مدد جویان در نواحی کم برخوردار هم اجرایی شود.

در پایان مقرر شد برنامه ریزی توسعه همکاری ها توسط معاونین به نمایندگی از دو نهاد  انجام شود.