به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری دوم آذر: صبح روز گذشته ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ در راستای تعاملات جهاد دانشگاهی با قرار گاه پیشرفت و آبادانی، سپاه استان، پیله چی رئیس جهاددانشگاهی و سرهنگ برین معاون اجرایی سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین همراه با معاونین از منطقه الموت شرقی بازدید کردند.
جلسه ی شورای اداری الموت شرقی نیز با حضور اعضا و پیله چی و سرهنگ برین تشکیل شد . در این جلسه موضوعات: رونق بوم گردشگری و ایجاد اشتغال پایدار با تمرکز بر استعدادهای موجود در روستاها مانند: گیاهان دارویی، کیفیت آب شرب و گند زدایی آب شرب و فاضلاب از طریق فناوری های دانش بنیان، مطرح و مقرر شد جهت اجرای این موضوعات، قرار گاه پیشرفت و آبادانی سپاه استان از ظرفیت های جهاددانشگاهی استان بهره مند گردد.
در این نشست بخشدار و امام جمعه الموت شرقی با اشاره به توانمندی های جهاددانشگاهی استان از حضور این نهاد جهت تسهیل امور و اجرای کارشناسی پروژه ها استقبال و ابراز خرسندی نمودند.
سرهنگ برین معاون اجرایی سپاه استان نیز با اشاره به نیازهای منطقه استفاده از دانش روز را تسهیل گر امور دانست و اشاره داشت امید است در سایر موضوعات نیز بتوانیم از ظرفیت های جهاددانشگاهی استان بهره مند گردیم.
پیله چی رئیس جهاددانشگاهی استان هم با اعلام آمادگی جهت اجرای موارد فوق، جهاددانشگاهی را در خدمت مردم به ویژه مناطق محروم دانست و گفت: ما بدون چشم داشت به وظیفه محول شده خود و رسالت ایجاد جهاددانشگاهی عمل خواهیم کرد.