به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی قزوین، رئیس و معاونان جهاد دانشگاهی قزوین امروز ۲۳ اردیبهشت ماه در جلسه ای با دکتر فاطمه محمدبیگی با منتخب مردم قزوین البرز و آبیک در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌و گو کردند.

در این جلسه که در جهاد دانشگاهی قزوین برگزار شد فرشاد پیله چی رئیس جهاد دانشگاهی قزوین ضمن اشاره به ظرفیت ها و بضاعت های مجموعه جهاد دانشگاهی به ارائه طرح های این مجموعه پرداخت.

پیله اظهار کرد: جهاد دانشگاهی به عنوان یک نهاد عمومی غیردولتی و فرهنگ سازمانی که در جهاد دانشگاهی وجود دارد به این صورت است که وقتی کاری را آغاز می‌کنیم با یک هدف معین آن را شروع کرده‌ایم و باید به اندازه ای تلاش کنیم که کار را به نتیجه برسانیم و در حقیقت پایانی برای آن فعالیت وجود ندارد مگر اینکه به نتیجه برسد و پیوست اجرایی همه پروژه های آموزشی پژوهشی و فرهنگی باید به صورت ملموس در جامعه مشاهده شود
 
وی در ادامه ضمن ارائه گزارش عملکرد از فعالیت‌های جهاددانشگاهی استان، تصریح کرد: سال گذشته به لطف خداوند متعال همه فعالیت‌های جهاد دانشگاهی طبق برنامه توسعه‌ای که داشتیم پیش بردیم هرچند که در اوایل اسفند ماه موضوع شیوع کرونا نه تنها برنامه های جهاد دانشگاهی که برنامه ریزی کل کشور را برهم ریخت.

پیله چی به زیرمجموعه های جهاد دانشگاهی معاونت فرهنگی، پشتیبانی، آموزشی، پژوهشی، ستفا و مرکز علمی کاربردی  اشاره کرد و گفت: در حوزه تجاری سازی روی موضوع معماری و در حوزه پژوهش روی موضوع سلامت سرمایه‌گذاری کردیم و به صورت تخصصی وارد شدیم.

وی در خصوص فعالیت‌هایی که جهاد دانشگاهی در زمان شیوع کرونا به آن پرداخته است مطالبی را بیان و تشریح کرد: راه اندازی فروش اینترنتی از طریق یک سایت که در حقیقت کمک و خدمت به مردم بود و به لحاظ مالی برای جهاد آورده ای نداشت، راه اندازی دوره های آموزش مجازی که قرار بود در آینده به آن بپردازیم که شیوع کرونا این فعالیت مجازی را جلو انداخت و همکاری با یک شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری قزوین در زمینه ساخت و فروش دستگاه ضد عفونی کننده اوزون ساز که همچنان هم ادامه دارد.

این مسئول با اشاره به فعالیت‌های گوناگون جهاددانشگاهی قزوین در حوزه سلامت، عنوان کرد: راه‌اندازی مرکز جامع توان‌بخشی و طب تسکینی طی تعامل با مجموعه دانشگاه علوم پزشکی، افتتاح مرکزشیمی‌درمانی سرطان از جمله فعالیت‌ای ما در جهاد قزوین است که طی یک پایش در سال ۹۸ مشخص شده است ۱۸ هزار نفر از خدمات سلامت جهاد دانشگاهی استفاده کرده اند.

وی ادامه داد: در بخش آموزش ۲۰ هزار نفر از قزوینی ها در مرکز آموزش جهاد دانشگاهی آموزش دیده اند؛ در حوزه ستفا هم تصمیم بر آن شد که این مرکز به دو بخش توانمند سازی و تجاری سازی تبدیل شود و زیر نظر معاونت های آموزش و پژوهش فعالیت خود را داشته باشد.

در این جلسه دکتر فاطمه محمدبیگی، منتخب مردم قزوین البرز و آبیک در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: به برکت جمهوری اسلامی و مردم سالاری با اتکا به توانمندی های داخلی و ثبات و امنیت کشور ما توانستیم موتور پیشران کشور را در عرصه‌های مختلف به دست جوان‌ها بسپاریم این که حضرت آقا حرف از موتور پیشران می‌زنند در واقع تکیه شان بر قدرت و انرژی جوانی و گام دوم گام جوان‌هایی است که نسل سوم انقلاب هستند.

وی ادامه داد: مدیریت جهادی و اعتقاد به اصل ما می‌توانیم در جایی مانند جهاددانشگاهی به‌خوبی زمینه ساز پیشرفت در همه عرصه ها شده است و جهاد تبلور و مثال بارز یک تشکیلات گام دومی است اگر ما بخواهیم نظام سازی و تمدن سازی را بر اساس انقلاب اسلامی انجام بدهیم نیاز به نهادهایی مانند جهاد دانشگاهی داریم که اصول حرکتی آنها با جوانان مومن انقلابی است.

منتخب مردم قزوین البرز و آبیک در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه گام دوم انقلاب توسط رهبری کلید خورده است آینده خوبی برای جهاد دانشگاهی متصور خواهد بود درست است که محدودیت‌هایی به خاطر کرونا ایجاد شده اما همین محدودیت ها باعث ایجاد فرصت‌هایی خواهد شد که در آینده‌ای نزدیک شاهد آن خواهیم بود.

وی در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های جهاددانشگاهی در حوزه آموزش و پژوهش و همچنین ایجاد اشتغال برای جوانان مطالبی را بیان کرد و افزود: جهاد دانشگاهی می‌تواند در حوزه های مختلف مانند صنایع تبدیلی، گلخانه داری و گیاهان دارویی با برنامه‌ریزی ورود پیدا کند و بازارچه های جدید شغلی برای جوانان ایجاد کند.

محمدبیگی گفت: در حوزه‌های گردشگری و هتل داری نیز جهاد دانشگاهی می‌تواند در بخش آموزش، دوره‌های مختلفی را داشته باشد؛ همچنین جهاد دانشگاهی می‌تواند دوره های توانمندسازی برای مربیان عفاف و حجاب داشته باشد، طلاب، دانشجویان و بانوان فعالی هستند که می‌توانند آموزش ببینند و سپس در مکان‌هایی مانند مدارس و دانشگاه ها به عنوان مربی ورود پیدا کرده و فعالیت خود را به صورت مستمر انجام دهند.