در اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان قزوین در سال ۹۹ با اعطای لوحی از فرشاد پیله‌چی، رئیس جهاددانشگاهی استان قزوین و عضو این شورا به دلیل حضور فعال و مستمر در جلسات تقدیر و قدردانی به عمل آمد.

به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری دوم آذر: هدایت‌الله جمالی‌پور، استاندار و آیت‌الله عابدینی، نماینده ولی فقیه در استان قزوین دیروز ۱۳ اردیبهشت‌ماه در اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان قزوین در سال ۹۹ که در شبستان امام علی (ع) مسجدالنبی برگزار شد، با اعطای لوحی از فرشاد پیله‌چی، رئیس جهاددانشگاهی استان قزوین به دلیل حضور فعال و مستمر در جلسات  شورای فرهنگ عمومی استان تقدیر و  قدردانی کردند.

هدایت‌الله جمالی‌پور، در این نشست بابیان این‌که استان قزوین در مقابله با کرونا موفق عمل کرده است، تصریح کرد: درحالی‌که ما در استان با شیوع کرونا روبه‌رو بودیم و جزو استان‌های خطرناک و خطرساز محسوب می‌شدیم، در استان قزوین همدلی خوبی برای مقابله با کرونا صورت گرفت.

وی افزود: با تلاش‌های صورت گرفته ما به شرایط خوبی در کنترل و مقابله با کرونا رسیدیم و به‌سرعت توانستیم مدیریت کنیم به‌طوری‌که میزان ابتلا به کرونا در استان با ۶۰ درصد کاهش روبه‌رو بوده است و امیدواریم تا پایان ماه رمضان به وضعیت مطلوب‌تری دست پیدا کنیم.

وی تأکید کرد: همچنین کشور ما در مقابله با کرونا پیشتاز است، ما علی‌رغم تحریم‌ها توانستیم با این ویروس مقابله کنیم درحالی‌که برخی از کشورهای اروپا تسلیم شدند، در کشور ما  همدلی و هماهنگی نعمت بزرگی است، ما همه کنار هم قرار گرفتیم و این لطف خداست که ما در کشور موفق به مهار کرونا شدیم.

جمال پور بیان کرد: این موفقیت ناشی از فرهنگ و همدلی است، همه کمک کردند هرکسی به‌اندازه توان خود در کنار افرادی که آسیب دیدند قرار گرفتند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به موفقیت ما تحرکات دشمنان نیز علیه ما افزایش پیداکرده است، برخی افراد که هیچ مسئولیتی ندارند اطلاعات غلطی را ارائه می‌دهند و گاهی ما را دچار چالش می‌کنند، بنابراین باید به این موضوع دقت کرد و اطلاعات غلط ارائه ندهیم.

استاندار بیان کرد: ظرفیت دین در جامعه بسیار است و باید از این ظرفیت استفاده کرد، درست است که مساجد تعطیل‌شده اما پخش اذان در مساجد آزاد است و بهتر است یک روحانی برای پاسخگویی به مسائل شرعی در مسجد مستقر شود.

وی خاطرنشان کرد: ما تأکید کردیم که اجتماع شکل نگیرد نه اینکه درب مساجد را قفل کنید، کارهای دیگری در مساجد می‌شود انجام داد مانند همین کمک مواسات، آنچه ما را در برابر توطئه و حجم تخریب وحدت و انسجام موفق می‌کند همکاری و همدلی است.

جمالی پور یادآور شد: دشمن به دنبال این است که بین عناصر نظام تفرقه بیاندازد و در این راه از تفاوت‌ها به نفع خود بهره‌برداری می‌کند در حالی که ما می‌توانیم از تفاوت‌ها استفاده کنیم.