نوزدهمین جلسه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا به ریاست جمالی پور استاندار قزوین، معاونین استاندار، پیله چی رئیس جهاددانشگاهی استان و سایر اعضا صبح امروز ۲۰ فروردین ماه در سالن جلسات مدیریت بحران استانداری برگزار شد.
در این جلسه گزارش ساخت دستگاه پیشرفته اوزن ساز توسط رئیس جهاددانشگاهی استان قزوین ارائه شد.

به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری دوم آذر : نوزدهمین جلسه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا به ریاست جمالی پور استاندار قزوین، معاونین استاندار، پیله چی رئیس جهاددانشگاهی استان و سایر اعضا صبح امروز ۲۰ فروردین ماه در سالن جلسات مدیریت بحران استانداری برگزار شد.
در این جلسه گزارش ساخت دستگاه پیشرفته اوزن ساز توسط رئیس جهاددانشگاهی استان قزوین ارائه شد. وی دراین باره گفت: دستگاه اوزن ساز که به صورت گاز و مایع قابلیت تولید دارد، مبتنی بر دانش و فن آوری روز دنیاست و می تواند در بحث ضد عفونی کردن بیمارستانی و صنعتی تحول ایجاد کند. کشورهای پیشرفته با ساخت این دستگاه توانسته اند از آن جهت ضد عفونی کردن اقلام بهداشتی و تجهیزات بیمارستانی و موارد صنعتی و جلو گیری از یک بار مصرف بودن برخی وسایل استفاده نموده و هزینه ها را به مراتب کاهش دهند.

قدرت گند زدائی بالا ویژگی این دستگاه است

پیله چی گفت : این دستگاه قابلیت این را دارد تا در هر ساعت به صورت گاز ۲۰۰ متر مکعب را گندزدایی کرده و به صورت مایع در هر روز ۴۰۰۰ لیتر تولید نماید که هر دوی این خصوصیات قابلیت ارتقا را نیز دارد. این دستگاه با اتصال به دستگاه های مکانیکی این ویژگی را دارد تا در فضاهای با تردد بالا آب ازون دار را به صورت مه پاش انتشار داده تا مانع انتقال ویروس به داخل محیط شود.

در حال حاضر این دستگاه توسط جهاددانشگاهی استان قزوین با همکاری یک شرکت دانش بنیان در حال توسعه است و مقرر شد با طی مراحل کارشناسی از این دستگاه در استان بهره کافی برده شود.