معاون آموزشی جهاد دانشگاهی استان قزوین: در شرایط کنونی و برای رعایت اصول بهداشتی و ایمنی و جهت جلوگیری از زمینه‌های شیوع کرونا ویروس کلیه کلاس‌های آموزشی مراکز جهاد دانشگاهی تا پایان سال تعطیل شدند اما آموزش‌های آنلاین جهاد دانشگاهی برقرار است.

به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری دوم آذر : معاون آموزشی جهاد دانشگاهی استان قزوین گفت: در شرایط کنونی و برای رعایت اصول بهداشتی و جهت جلوگیری از شیوع کرونا ویروس کلیه کلاس‌های آموزشی مراکز جهاد دانشگاهی استان قزوین تا پایان سال تعطیل شدند اما آموزش‌های آنلاین جهاد دانشگاهی برقرار است.

سمانه مولاوردیخانی، معاون آموزشی جهاد دانشگاهی استان قزوین گفت: آموزش‌های آنلاین و مبتنی بر فناوری با تغییرات اساسی که در مفهوم کلاس‌های فیزیکی ایجاد شده است، محدودیت‌ها را از بین برده‌اند و امروزه با پیشرفت فناوری، افراد قادر هستند در هر مکانی از آموزش‌ها استفاده کنند.

وی در ادامه بیان کرد: کلاس آنلاین یک محیط آموزشی است که در آن محدودیت‌های زمانی و مکانی برای شرکت‌کننده‌ها وجود ندارد و استاد و فراگیر می‌توانند در فضای اینترنت با یکدیگر تعامل داشته باشند و فراگیران می‌توانند به‌راحتی سؤالات خود را مطرح کنند و استاد پاسخ دهد.

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی استان قزوین خاطرنشان کرد: با استفاده از کلاس‌های آنلاین در وقت افراد صرفه‌جویی و از هزینه‌های بالا جلوگیری می‌شود؛ ضمن اینکه دسترسی افراد به کلاس‌های آموزشی بدون محدودیت مکانی و از طریق اینترنت وجود دارد.

مولاوردیخانی اظهار کرد: در کلاس‌های آنلاین جهاد دانشگاهی قزوین امکان ضبط کردن کلاس‌ها و مشاهده مجدد وجود دارد. همچنین امکان به اشتراک‌گذاری و نمایش اسلاید، فایل و ویدئوهای آموزشی به‌صورت هم‌زمان میسر است و همچنین امکان نظارت خانواده‌ها بر روند تدریس مدرسین وجود دارد.

وی تصریح کرد: استفاده از کلاس‌های آنلاین این امکان را به فراگیر می‌دهد که محیط آموزش را آن‌طور که راحت‌تر است انتخاب کند ضمن اینکه استفاده از این کلاس‌ها برای افراد شاغل بسیار مفید است زیرا به‌راحتی می‌توانند ضبط شده آن را مشاهده کنند.

این مسئول گفت: یکی از ویژگی‌های مثبت آموزش‌های الکترونیکی و کلاس‌های مجازی این است که فراگیران اعتمادبه‌نفس بیشتری برای برقراری ارتباط دارند و در مباحث کلاس می‌توانند تعامل بیشتری با استاد داشته باشند.