به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری دوم آذر: رئیس جهاددانشگاهی استان قزوین به منظور تعامل همه‌جانبه با بخش خصوصی با رئیس اتاق بازرگانی استان دیدار و گفت‌گو کرد.

فرشاد پیله‌چی رئیس جهاددانشگاهی استان قزوین در دیدار با رئیس اتاق بازرگانی استان که در روزچهارشنبه گذشته مورخ ۲۳ بهمن ماه در محل اتاق بازرگانی برگزار شد به بیان ظرفیت‌ها و دستاوردهای جهاددانشگاهی پرداخت.

پیله‌چی در ادامه سخنانش اظهار کرد: قزوین کریدور غرب کشور است به همین منظور برای رفع نیاز درمانی استان‌های غرب کشور احداث مجتمع تحقیقاتی و درمانی جهاددانشگاهی را در دستور کار قرار دادیم. 

رئیس جهاددانشگاهی استان قزوین اضافه کرد: احداث این مرکز تحقیقاتی_ درمانی ۳۰ میلیارد تومان هزینه دربرخواهد داشت که از کمک خیرین برای به سرانجام رسیدن این پروژه عام‌المنفعه استقبال می‌کنیم.

پیله‌چی یادآور شد: سند آمایش علم و فناوری استان توسط جهاد دانشگاهی تدوین و در آن به جانمایی صنعت توجه شده است.

وی گفت: برای بیابان‌زدایی استان طرح احداث جنگل و درختکاری را در استان ارائه دادیم که با عدم استقبال مسئولین امر مواجه شدیم.

رئیس جهاددانشگاهی استان قزوین عنوان کرد: جهاددانشگاهی از همکاری با اتاق بازرگانی استقبال می‌کند تا طرح‌های پژوهشی را عملیاتی کرده و به عنوان حلقه وصل برای عملیاتی کردن طرح‌های پژوهشی در صنعت ایفای نقش کند، امیدواریم این اقدامان گامی در جهت رشد و توسعه استان باشد.

مهدی بخشنده رئیس اتاق بازرگانی قزوین در این دیدار عنوان کرد: تحریم شمشیر دولبه است به همین واسطه شایسته‌سالاری جایگزین لابی‌گری می‌شود.

وی ادامه داد: جوانان سرشار از ایده و خلاقیت هستند و از ایده‌های آنان استقبال می‌کنیم. در این میان وظیفه مراکز آموزشی این است که به دانش‌آموزان فکر کردن بیاموزند نه حفظ کردن!

رئیس اتاق بازدگانی استان قزوین با تاکید بر شعار “ما می‌توانیم”، افزود: با صرف این فعل روحیه خودباوری در جوانان زنده می‌شود، برای تحقق آرمان‌ها با منیت را کنار گذاشته و با اتحاد برای اعتلای ایران گام برداریم چون ظرفیت‌های بسیاری در کشور وجود دارد که به آنها توجهی نمی‌شود با شناسایی پتانسیل‌های موجود می‌توان صادرات محصولات غیرنفتی را افزایش داد.

وی تصریح کرد: با معرفی ظرفیت‌های جهاد آمادگی و علاقه به همکاری با جهاد داریم تا در سایه همدلی گام‌های بلندی برای استان و پیشرفت روزافزون آن برداریم.

بخشنده در خصوص بیابان زدایی اعلام آمادگی کرد و گفت: همچنین آمادگی داریم تا در اسعندماه سمینار انقلاب چهارم صنعت را مشترکا با جهاددانشگاهی برگزار کنیم.

این فعال اقتصادی افزود: در همکاری دیگر با جهاددانشگاهی می‌توانیم در زمینه تولید و حتی صادرات گیاهان دارویی همکاری داشته و تحقیقات و طرح‌های انجام شده شده را عملیاتی کنیم.

وی در اشاره به رونق تولید و حمایت از تولید ملی گفت: آمریکا کشور ما را تحریم می‌کند ولی مردم ایران از برند معروف این کشور نوشابه می‌خرند اگر مردم غیرت ملی داشته باشند از این برند خرید نکنند.

رئیس اتاق بازرگانی در پایان بر تشکیل کمیته‌ای مشترک برای تبادل اطلاعات و پروژه‌های مشترک با جهاددانشگاهی تاکید کرد.