به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی قزوین: مراسم گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و یادبود سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در جوار گلزار شهدای قزوین برگزار شد. در این مراسم که صبح امروز ۲۱ بهمن ماه در حسینیه گلزار شهدای شهر قزوین برگزار شد در ابتدا زیارت عاشورا قرائت شد و در ادامه جهادگران از صحبتهای سیدمهدی سیدصادقی مشاور معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی قزوین بهره بردند.

سید صادقی در جمع جهادگران جهاددانشگاهی قزوین با اشاره به اینکه باید اندیشه بیشتری راجع به ماهیت انقلاب داشته باشیم، اظهار کرد: هرساله با سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی باید به تعدادی سؤال ازجمله «انقلاب چه زمانی شروع شد؟»، «چه کسی انقلاب کرد؟» و «انقلاب چه زمانی تمام می‌شود؟» پاسخ داده شود.

این فعال فرهنگی با اشاره به اینکه معتقدم حرکت حضرت محمد (ص) آغاز انقلاب اسلامی است، افزود: انقلاب از سال ۱۳۴۲ شروع نشد بلکه با «قولوا لا إله إلا الله، تفلحوا» پیامبر (ص) شروع شد و نهضت امام خمینی (ره) حلقه‌ای از انقلاب اسلام است و اکنون ما راه طولانی در پیش داریم.

سیدصادقی تصریح کرد: انقلاب اسلامی و اهل‌بیت (ع) پس از غیبت امام زمان (عج) در دورانی دچار وقفه شد که با نهضت امام خمینی (ره) جانی دوباره گرفت.

وی اشاره کرد: توصیه‌های رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم شاخصه‌های حکومت حضرت محمد (ص) است که در کتاب انسان ۲۵۰ ساله به آن اشاره شده است.

این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه حضرت محمد (ص) هنگام تشکیل حکومت اسلامی با سه مانع کفر، منافقین و مؤمنین ضعیف روبه‌رو شدند، تشریح کرد: پیامبر (ص) در ابتدای امر با مانع کفر، شرک و طاغوت مواجه شدند و ما نیز در ابتدای انقلاب اسلامی با طاغوت مواجه بودیم. دومین مانع حکومت رسول‌الله (ص) منافقین بودند که حضرت علی (ع) تا حدی آنان را پشت سر گذاشتند و در انقلاب اسلامی و در حال حاضر دشمنان خارجی یکی از موانع به شمار می‌روند.

سیدصادقی با تأکید بر اینکه انقلاب تمام نشده بلکه چند مرحله آن سپری شده است، توضیح داد: بنا بر فرمایشات مقام معظم رهبری، مرحله اول برای تشکیل تمدن اسلامی، «انقلاب اسلامی» و مرحله دوم نیز «تشکیل نظام اسلامی» است و هم‌اکنون از این دو مرحله عبور کرده‌ایم. رهبر معظم انقلاب مرحله سوم تحقق اهداف انقلاب را «تشکیل دولت اسلامی» می‌دانند و انقلاب اسلامی هم‌اینک در این گام قرار دارد. مقام معظم رهبری مراحل چهارم و پنجم را «تشکیل کشور اسلامی» و «تشکیل دنیای اسلامی» بیان کرده‌اند.

در دولت اسلامی منش دولتمردان باید اسلامی باشد

وی تأکید کرد: در دولت اسلامی منش دولتمردان نیز باید اسلامی باشد نه اینکه ظاهری اسلامی داشته باشند، دولتمردان باید در حکومت‌داری و در حمایت از مستضعفین نگاه حضرت علی (ع) را داشته باشند.

این فعال فرهنگی در تشریح سومین مانع حکومت اسلامی توضیح داد: اهداف انقلاب اسلامی بزرگ است و مؤمنینی که ضعف دارند مانع بزرگی برای آن هستند همان‌گونه که در دوران حضرت علی (ع) مؤمنین ضعیفی وجود داشتند؛ امروز انقلاب وارد مرحله جدیدی شده است و اگر این افراد به‌روز نشوند نمی‌توانند انقلاب را همراهی کنند.

وی گفت: گاهی برخی از افراد می‌گویند که چرا مقام معظم رهبری با افرادی که نتوانستند خود را با انقلاب همگام کنند برخورد قاطع نمی‌کنند؟ برخی می‌گویند منتظر حرکت رضاخانی هستیم و چرا مقام معظم رهبری دست‌به‌کار نمی‌شوند؟ در پاسخ به آنان باید بگوییم که حضرت علی (ع) برای برخورد با این افراد وارد جنگ نشدند بلکه ۲۵ سال خانه‌نشین شدند. این تفکر جامعه ناشی از آناست که تا ۴۰ سال پیش شاهد حکومت ۲۵۰۰ ساله بودیم و اغلب نگاه‌ها سلطنتی بوده است.

سیدصادقی در پایان یادآور شد: باید مشکل گرایشی و دانشی خود را رفع کنیم در غیر این صورت سرباز امام زمان (عج) نخواهیم بود علاوه بر آن نیز باید از مسئولین مطالبه داشته باشیم و آرمان‌های انقلاب را بیان کنیم.
و در پایان جهادگران با حضور در گزار شهدا ضمن تجدید میثاق با آرمانهای شهدا و امام راحل فاتحه ای نثار روح بلند ایشان کردند.