رئیس شورای شهر قزوین، حکمت‌الله داوودی و مهدیه سادات قافله‌باشی رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر قزوین به مناسبت سالروز تأسیس ایسنا از دفتر این خبرگزاری دیدن کردند.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی قزوین: حکمت‌الله داوودی، رئیس شورای شهر قزوین ضمن بازدید از ایسنا به مناسبت سالروز تأسیس این خبرگزاری، با اشاره به فعالیت‌های مثبت این رسانه در حوزه شهری، تصریح کرد: خبرگزاری ایسنا یکی از خبرگزاری‌های فعال در سطح استان است که همواره با انتشار اخبار و تحلیل‌های درست به شورای شهر کمک کرده است.

وی افزود: همه رسانه‌های استان قزوین برای ما قابل‌احترام هستند و ما انتقادات را می‌پذیریم چراکه انتقادها فرصتی ایجاد می‌کند که ضعف‌ها را بشناسیم و برای حل آن‌ها تلاش کنیم، اما اصحاب رسانه توجه کنند که انتقاد باید سازنده باشد و حدود انصاف را رعایت کنند.

رئیس شورای شهر قزوین اظهار کرد: در شورای پنجم عزم راسخی برای ارتباط با رسانه‌ها وجود دارد و رئیس کمیسیون فرهنگی شورا همواره بر آن تأکید کرده است، رسانه‌ها فراموش نکنند که باید امیدبخشی داشته باشند و از ناامید کردن مردم بپرهیزند، واقعیت‌ها را باید گفت اما عملکردهای مثبت را نیز باید موردتوجه قرارداد.

رئیس شورای شهر قزوین اظهار کرد: شهرداری قزوین در قیاس با استان‌های دیگر از وضعیت بهتری برخوردار است و حقوق عقب‌مانده نداریم، پروژه کمربند شرقی یکی از افتخارات شورای شهر است که اگر راه بیفتد مردم نتیجه آن را خواهند دید.

وی خاطرنشان کرد: احداث پارک چهار هکتاری بانوان در جنوب شهر، نوسازی ناوگان اتوبوس‌رانی از جمله فعالیت‌های خوب‌صورت گرفته است، اما توجه داشته باشید که برخی پروژه‌ها نیاز به همکاری سایر دستگاه‌ها دارد و گره آن در شورای شهر نیست برای مثال بافت فرسوده نیاز به همکاری دستگاه‌های دیگر دارد به همین دلیل تاکنون مسکوت مانده است.

داوودی یادآور شد: در پایان از خبرگزاری ایسنا که در همه جلسات شورای شهر حضور فعالانه دارد و همواره درصدد پیگیری مطالبات مردم است تقدیر می‌کنیم.

در ادامه مهدیه سادات قافله‌باشی رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر قزوین ضمن بازدید از ایسنا تصریح کرد: ایسنا همواره جزو خبرگزاری‌های معتبری است که مورد استناد قرار می‌گیرد، مجموعه ایسنا در قزوین نیز مجموعه‌ای فوق‌العاده حرفه‌ای، جوان، باانگیزه هستند که جسارت خود را در نوشتن نشان می‌دهند و متفاوت می‌نویسند.

وی افزود: ایسنا در تحلیل به‌صورت قوی واردشده است و تحلیل‌های ارائه‌شده در ایسنا کارگشا و اثربخش است، آنچه می‌خواستیم در شهر انجام بدهیم به کمک سرویس اجتماعی ایسنا در قزوین توانستیم پیش ببریم و به گزارش‌های ایسنا به‌عنوان یک خبرگزاری معتبر استناد کنیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر قزوین اظهار کرد: در شورای پنجم حداقل جلسات غیرعلنی را داشتیم، مواردی بوده است که به ما گفته‌شده باید به‌صورت غیرعلنی برگزار شود، در انتخاب شهردار نیز تمام جلسات با حضور خبرنگاران برگزار شد.

وی تأکید کرد: شورای پنجم به استفاده از فناوری نیز اعتقاد دارد و برخی از جلسات شورا به‌صورت زنده از شبکه‌های اجتماعی پخش می‌شود، خبرنگاران در جلسات همراه ما هستند اما در برخی موارد شاهدیم که برخی اخباری را منتشر می‌کنند که شایسته خبرنگار نیست.

قافله‌باشی بیان کرد: اداره کل ارشاد باید به‌صورت جدی پایش خبرنگاران را دنبال کند و آسیب‌شناسی شود، رسانه بهترین بستری است که می‌تواند مطالبات مردم را پیگیری کنند و صدای مردم را به گوش مسئولین برساند در این میان ایسنا به‌خوبی ورود پیداکرده است.

وی خاطرنشان کرد: اعتقاد دارم که رسانه‌ها می‌توانند معجزه کنند؛ از رسانه‌ها انتظار داریم که برای روشنگری کنار ما باشند، سعی کردیم شورای پنجم را شفاف نگه‌داریم و مطبوعات نیز صدای مردم را به ما برسانند.

در ادامه رئیس جهاد دانشگاهی استان قزوین گفت: در ایسنای استان قزوین سعی شده از خرد جمعی استفاده شود؛ بنابراین شورای خبر ایجادشده است و به‌صورت تخصصی سوژه‌ها را دنبال می‌کنیم، هدف ما این است که خبرنگار علاوه بر پوشش اخبار به‌صورت تخصصی موضوعات را پیگیری کنند.

فرشاد پیله‌چی، رئیس جهاد دانشگاهی استان قزوین، در برنامه بازدید رئیس و سخنگوی شورای شهر قزوین از خبرگزاری ایسنا، تصریح کرد: مجموعه جهاد دانشگاهی سیاسی نیست و به‌صورت نهادی انقلابی و علمی فعالیت می‌کند، در استان قزوین نیز همین‌طور است و فعالیت ما رنگ و بوی سیاسی ندارد بلکه صلاح مملکت برای ما اهمیت دارد.

وی افزود: تیم جهاد دانشگاهی در استان قزوین نیز با کمترین حاشیه فعالیت دارند؛ جهاد دانشگاهی نهادی فرهنگی، علمی و پژوهشی است که در بخش‌های مختلفی ورود پیدا کرده است، یکی از مواردی که آن را طی ۴۰ سال دنبال کردیم آموزش و انجام فعالیت‌های فرهنگی در سطح دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها است.

رئیس جهاد دانشگاهی استان قزوین اظهار کرد: یکی دیگر از فعالیت‌های جهاد دانشگاهی در حوزه هنر و معماری است و اخیراً قراردادی مبنی بر بازسازی مسجد جامع قزوین به جهاد دانشگاهی واگذارشده است و این نشان از توانمندی جهاد دانشگاهی قزوین دارد.

پیله‌چی تأکید کرد: ایسنا نیز از سال ۷۸ تأسیس‌شده، این خبرگزاری اولین خبرگزاری غیردولتی است که در سطح بالایی فعالیت دارد و به‌عنوان یک خبرگزاری معتبر قابل استناد است.

وی بیان کرد: در ایسنای استان قزوین نیز سعی شده از خرد جمعی استفاده کنیم؛ بنابراین شورای خبر ایجادشده است و به‌صورت تخصصی سوژه‌ها را دنبال می‌کنیم، هدف ما این است که خبرنگار علاوه بر پوشش اخبار به‌صورت تخصصی موضوعات را پیگیری کنند.

رئیس جهاد دانشگاهی استان قزوین اظهار کرد: برای تخصصی‌تر شدن خبرگزاری سه سرویس اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی تقویت‌شده و سعی شده است تحلیل‌های اثرگذار منتشر شود، همچنین مطالبات مردم بدون جهت‌گیری پیگیری و منتشر می‌شود.