مهندس فرشاد پیله‌چی رئیس جهاد دانشگاهی استان قزوین صبح امروز در دیدار با دکتر حمید رضا مشهدی رئیس دانشگاه فرهنگیان قزوین، بیان داشتند : فعالیت‌های جهاددانشگاهی بسیار گسترده و موثر است و در حوزه های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و درمانی فعالیت های شایان ذکری صورت گرفته است و ظرفیت فراوانی جهت خدمت به آحاد مردم و دستگاه ها و ارگانها وجود دارد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی قزوین : مهندس فرشاد پیله‌چی رئیس جهاد دانشگاهی استان قزوین صبح امروز در دیدار با دکتر حمید رضا مشهدی رئیس دانشگاه فرهنگیان قزوین، بیان داشتند : فعالیت‌های جهاددانشگاهی بسیار گسترده و موثر است و در حوزه های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و درمانی فعالیت های شایان ذکری صورت گرفته است و ظرفیت فراوانی جهت خدمت به آحاد مردم و دستگاه ها و ارگانها وجود دارد.
رئیس جهاد دانشگاهی استان قزوین بیان کرد: در جهاد دانشگاهی استان قزوین معاونت‌های مختلفی نظیر فرهنگی، آموزشی و پژوهشی وجود دارد که معاونت فرهنگی شامل چهار زیرمجموعه انتشارات دانشگاهی، مرکز افکار سنجی، سازمان دانشجویان و خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا است.
وی بابیان اینکه در معاونت آموزشی نیز زیرمجموعه‌های مختلفی مانند آموزش کوتاه‌ مدت و مرکز علمی کاربردی مشغول به فعالیت هستند، عنوان کرد: طی سال گذشته بالغ‌ بر ۱۸ هزار نفر از خدمات مرکز آموزش کوتاه‌مدت استفاده کرده اند ، در مرکز علمی کاربردی نیز سعی شده تا رشته‌های کاربردی مانند طراحی دوخت وسایر رشته های کارا را داشته باشیم.
پیله‌چی در تشریح معاونت پژوهشی عنوان کرد: سیاست جهاد دانشگاهی بر این است که برنامه‌ها پیوست عملی داشته باشد و در هر استان با توجه شرایط موجود فعالیت‌های مختلفی انجام شود؛ در استان قزوین نیز در بخش «درمان» و «هنر و معماری» ورود کرده‌ایم و در درمان ناباروری، شیمی‌درمانی، آزمایشگاه و مجتمع پزشکی فعالیت داریم.

وی با اشاره به اینکه طی ۴۰ سال گذشته این نهاد انقلابی علاوه بر رسالت فرهنگی فعالیتهایی ازجمله آموزش و پژوهش نیز را پیگیری می‌کند؛ و در همین راستا ۲۵ پژوهشکده در سراسر کشور فعال هستند و در بخش آموزش نیز حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد.
وی اضافه کرد: بر اساس منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تألیف کتب آموزش زبان انگلیسی منطبق با فرهنگ اسلامی در این حوزه ورود داشته و در حال تألیف مجموعه کتب با عنوان Eight هستیم. که تقریبا ۷۰ درصد پروژه اجرا شده و در حال حاضر این کتاب در مراکز علمی معتبر کشور از جمله مراکز آموزشی جهاد دانشگاهیی در حال تدریس است.

در ادامه آقای گلدوز ها معاون فرهنگی، سرکار خانم ملاوردی خانی معاون آموزشی و خانم بکشلو مدیر سازمان دانشجویی جهاد دانشگاهی قزوین به تشریح فعالیتهای بخش های خود پرداختند.

دکتر حمید رضا مشهدی رئیس دانشگاه فرهنگیان قزوین نیز در ادامه ضمن ابراز خرسندی از فعالیت های جهاد دانشگاهی  قزوین افزودند که ظرفیت بالای در جهاد دانشگاهی وجود دارد که باید آنها را قدر دانست، در ادامه ایشان ابراز تمایل نمودند که جزو اولین واحد های دانشگاهی فرهنگیان کشور خواهند بود که در دانشگاه زیر مجموعه خود دفتر دانشجویی در اختیار جهاد دانشگاهی قرار خواهند داد.
در ادامه دکتر مشهدی اشاره کردند که به شکل جهادی طی چند هفته آینده تفاهم نامه ای تنظیم گردد تا فعالیتهای تنگاتنگ و نزدیک هر دو نهاد علمی را شاهد باشیم. و مقرر گردید کارگروهی متشکل از معاونین هر دو دانشگاه جهت اقدامات آتی تشکیل شود و تدوین تفاهم نامه مشترک و فعالیت های آینده در آن صورت پذیرد.