مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: موضوع رصدخانه فرهنگی در جلسه قبل شورای فرهنگ عمومی مطرح شد که طبق آن جهاد دانشگاهی اجرای آن را بر عهده گرفت، مصوبات آن نیز باید پیگیری شود و اعتبار موردنیاز به این موضوع اختصاص یابد.

 به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی قزوین یکصد و ششمین نشست شورای فرهنگی عمومی با ریاست نماینده ولی‌فقیه در استان ،استاندار قزوین ، مهندس پیله چی ریاست جهاد دانشگاهی قزوین و با حضور حجت‌الاسلام حبیب رضا ارزانی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس ستاد سیاست‌گذاری کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور و مسئولان فرهنگی استان با محوریت فعالیت‌های مساجد در سالن جلسات استانداری برگزار شد.

محمدحسین اسماعیلی – مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین – در این جلسه بیان کرد: مسجد نخستین پایگاه اسلام و مهم‌ترین پایگاه شکل‌گیری انقلاب اسلامی است، در واقع مسجد مهم‌ترین و اصلی‌ترین پایگاه فرهنگی کشور محسوب می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر پراکندگی مساجد خوب است به‌طوری‌که در دورترین نقاط نیز مسجد داریم، از حیث محتوایی نیز برنامه‌های مساجد در راستای فعالیت‌های فرهنگی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین بیان کرد: هماهنگی فعالیت‌های فرهنگی دارای اهمیت است بنابراین می‌توان دوره آموزش مدیریت فرهنگی در مساجد برای آشنایی ائمه جماعت برگزار کرد؛ صداوسیما نیز می‌تواند کانون فعال و نمونه را به‌عنوان الگوی خوب معرفی کند.

اسماعیلی با اشاره به تأسیس رصدخانه فرهنگی بیان کرد: موضوع این رصدخانه در جلسه قبل مطرح شد که طبق آن جهاد دانشگاهی اجرای آن را بر عهده گرفت، مصوبات آن نیز باید پیگیری شود و اعتبار موردنیاز به این موضوع اختصاص یابد.