نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی از پیگیری برای واگذاری ۱۰ درصد از پروژه اقدام ملی مسکن به زوج‌های دانشجوی دارای شرایط قانونی خبر داد.

فاطمه محمدبیگی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی در قزوین از دیدار مجمع نمایندگان استان قزوین با اسلامی وزیر راه و شهرسازی خبر داد و اظهار کرد: این دیدار با هدف پیگیری مصوبات سفر وزیر راه و شهرسازی و با حضور استاندار قزوین برگزار شد.

وی افزود: در این نشست با انتقاد شدید از عدم حصول چندین باره قول وزارت راه و شهرسازی در خصوص حل مشکل محل عوارضی مهرگان به قزوین، با جدیت بسیار خواستار حل و فصل هر چه سریع‌تر موضوع عوارضی محمدیه شدیم.

وی افزود: در این راستا با دستور وزیر راه و شهرسازی مقرر شد هر چه سریع‌تر محل عوارضی یک کیلومتر انتقال پیدا کند تا مشکل چند ساله مردم این دیار در حوزه عوارضی حل شود.

محمدبیگی اضافه کرد: در این نشست کاری مقرر شد در مرحله سوم ۱۴۰ کیلومتر راه‌های روستایی استان قزوین زیرسازی، تکمیل و آسفالت شود.

وی خاطرنشان کرد: امسال در مرحله اول ۱۹ کیلومتر و در مرحله دوم ۵۱ کیلومتر از راه‌های روستایی استان در حال تکمیل، زیر سازی و آسفالت است که با مذاکرات دیروز و دستور اجرایی شدن فرایند آسفالت ۱۴۰ کیلومتر دیگر از راه‌های روستایی استان بخش مهمی از راه‌های این حوزه آسفالت و به‌سازی خواهد شد.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک ادامه داد: یکی از مسائل مهمی که به صورت جدی از وزیر مطالبه کردم و با موافقت ایشان نیزهمراه شد، تسریع در واگذاری ۶۷۰ واحد مسکونی نیمه کاره به جامعه معلولان استان از طریق بهزیستی بود که با دستور وزیر قرار شد این تسریع انجام شود.

وی تصریح کرد: یکی دیگر از مطالباتی که از وزیر پیگیری کردم اختصاص ۱۰ درصد از پروژه اقدام ملی مسکن به زوج‌های دانشجویی حائز شرایط قانونی بود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این درخواست در راستای اجرای سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه جمعیت، حمایت از زوج‌های جوان دانشجو و اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان بود که با موافقت وزیر راه مواجه شد.

وی در پایان بیان کرد: پیگیری احداث هر چه سریع‌تر دیوار حائل به طول دو کیلومتر در مسیر راه آهن در منطقه مسکونی شهر شریفیه، تکمیل هر چه سریع‌تر پروژه قزوین_ الموت_ و پروژه راه کلج_ گیلوان به خلخال از دیگر مطالبات مجمع نمایندگان و مدیران استان بود که از سوی وزیر دستورات لازم در رابطه با آن صادر شد.