مراسم گرامی داشت هفته دفاع مقدس با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و با حضور سردار سالار آبنوش معاون عملیات سازمان بسیج مستضعفین، استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در مسجد امام رضا (ع) این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در این مراسم که دکتر ناصر حمیدی، رییس جدید دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین نیز حضور داشت، سردار آبنوش، معاون عملیات سازمان بسیج مستضعفین در سخنانی با گرامی داشت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس و تسلیت ایام شهادت حضرت رقیه (س)، به ذکر خاطراتی از دوران دفاع مقدس پرداخت و گفت: اگر از فرهنگ و مدل دوران دفاع مقدس در کشور استفاده بهتری می کردیم، چه بسا سرعت و جهش پیشرفت در کشور بیشتر می شد.

معاون عملیات سازمان بسیج مستضعفین در ادامه به ویژگی های مدل ارائه شده توسط امام (ره) برای مدیریت دوران جنگ تحمیلی اشاره و خاطرنشان کرد: امام (ره) به عنوان موسی زمانه و با نفس مسیحانه، ظهور حضرت ولی عص (عج) را زمینه سازی کرده و در روز ۱۲ فروردین ۵۸ شروع حکومت خدا بر روی زمین را اعلام کردند.

وی سپس به تشریح وضعیت کشور در زمان شروع جنگ تحمیلی پرداخت و اظهار داشت: به نظر بنده، جنگ تحمیلی را می توان به عنوان یک جنگ جهانی قلمداد کرد، چرا که صدام با کمک های فراوان مالی کشورهای عربی، کمک های پیشرفته تسلیحاتی کشورهای غربی و نیز با بهره گیری از نیروهای پیاده ۲۱ کشور، به جنگ با کشوری که تازه انقلاب کرده بود، آمد.

سردار آبنوش خاطرنشان کرد: هنر امام (ره) این بود که از همه ظرفیت ها و توانایی های کشور در جهت مدیریت جنگ استفاده کردند و هیچ فردی را به خاطر طرز فکرش، از همراهی و کمک کردن در جبهه های حق علیه باطل محروم نکردند.

فرمانده سابق سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین، به مشکلات موجود در کشور اشاره کرد و گفت: طبق رهنمودهای امام (ره) و مقام معظم رهبری که همیشه بر جذب حداکثری تاکید داشته و دارند؛ می بایست برای رفع مشکلات از همه توانمندی های موجود در کشور بهره برد و  نباید در رفع مشکلات کشور، گرایش های سیاسی و اعتقادی را دخالت داد.

وی افزود: امروز شرایط کشور از دوران جنگ تحمیلی سخت تر شده و باید با هم گرایی، همدلی و همراهی بیشتر، در جهت رفع مشکلات مردم گام برداریم، چرا که مردم همیشه در کنار امام (ره)، رهبری و ولایت بوده اند و باید قدردان مردم خوبمان باشیم.

سردار آبنوش در ادامه گفت: باید مسئولان طوری عمل کنند تا خدایی ناکرده، شرمنده امام (ره) و شهدا نباشند.

وی در پایان با تشکر از زحمات روسای قبلی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، برای دکتر ناصر حمیدی، به عنوان رییس جدید این دانشگاه آرزوی موفقیت و سربلندی کرد.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام و المسلمین محبی، نماینده نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان قزوین، در سخنانی با تبریک هفته دفاع مقدس و تسلیت شهادت حضرت رقیه (س)، به رشادت های رزمندگان در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: امام (ره) به درستی دوران جنگ تحمیلی را دانشگاه واقعی نامیدند، پس باید خود را وامدار رشادت های شهدا و رزمندگان بدانیم و واقعا مدیون آن دوران هستیم.

وی سپس بر لزوم گسترش فرهنگ ایثار و جهاد در جامعه تاکید کرد و اظهار داشت: دست آوردهای دوران دفاع مقدس بسیار عظیم است. اما متاسفانه تاکنون نتوانستیم استفاده درست و کاملی از این دست آوردها داشته باشیم؛ هر وقت مسئولان نظام روحیه فدارکاری، ایثار و جهاد را در خود به نمایش گذاشتند ما موفق و پیروز بودیم.

حجت الاسلام و المسلمین محبی در پایان با تشکر از زحمات دکتر خانمحمدی سرپرست سابق دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، برای دکتر ناصر حمیدی، رییس جدید این دانشگاه آرزوی موفقیت کرد و گفت: بسیار خوشحالیم که رییس جدید این دانشگاه به عنوان یکی از چهره های بسیجی، انقلابی و قدیمی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، تصدی این پست را به عهده گرفته و از همه استادان، کارکنان و مدیران انتظار می رود دکتر حمیدی را در این راه همراهی کرده و در جهت سربلندی بیشتر این دانشگاه حرکت کنند.

حضور در مزار شهدای گمنام، قرائت فاتحه و تجدید بیعت با آرمان های امام (ره) و شهدا و ذکر مصیبت شهادت حضرت رقیه (س) از دیگر برنامه های این مراسم بود.