به گزارش خبرنگار دانشگاه پایگاه خبری دوم آذر، ابوالحسن نائینی، رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) ابا شاره به تحصیل دانشجویان در دانشگاه امسال چهار هزار و ۳۲۹ دانشجو در مقطع کارشناسی، یک هزار و ۴۶۱ دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و ۴۴۳ دانشجو نیز در مقطع دکترای این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

نائینی با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها، تصریح کرد: آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۰ – ۱۳۹۹ دانشگاه بین‌المللی امام (ره) از ۲۹ شهریورماه آغاز شده که با توجه به شیوع ویروس کرونا و برای حفظ و سلامت دانشجویان مجبور به برگزاری کلاس‌های درس به صورت غیرحضوری و به صورت الکترونیکی برخط شدیم.

رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی مطرح کرد: به همین منظور از بهمن ماه سال گذشته و با انجام عملیات زیرساختی جهت برپایی کلاس‌های غیرحضوری درس اقداماتی صورت گرفت و طی این ایام نیز در جهت رفع اشکال و ارایه کیفی مطالب و ارتقاء آن نیز تلاش‌هایی صورت گرفت تا خللی در روند ادامه آموزش و تحصیل دانشجویان پیش نیاید.

وی در مورد برگزاری کلاس‌های درسی مقاطع مختلف تحصیلی تاکید کرد: در خصوص ورودی‌های جدید و در مقاطع مختلف هنوز پذیرش صورت نگرفته و ما نیز براساس اعلام سازمان سنجش اقدام خواهیم کرد، اما در رابطه با برگزاری کلاس‌های درسی دانشجویان سنوات گذشته و همچنین دانشجویان غیرایرانی، همچنان غیرحضوری بوده و طبق اعلام برنامه ستاد ملی کرونا اقدام خواهیم کرد.

نائینی در خاتمه  بیان کرد:  کلاس‌های عملی، دفاع از پایان نامه‌ها و پیش دفاع دانشجویان به صورت مجازی و حضوری قابل انجام خواهد بود.