کارگاه “آموزش فرهنگی سبک زندگی ایرانی و اسلامی با موضوع سبک زندگی در ایام همه گیری کرونا ” ویژه استادان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی در شبستان مسجد امام رضا (ع) این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در این کارگاه ۲ روزه دکتر زیبا باقری، مشاور خانواده و مددکار اجتماعی استان قزوین، در سخنانی با اشاره به افزایش آمارهای درخواست مشاوره خانواده ها در ایام کرونا در کشور گفت: با توجه به همه گیری این بیماری، اهمیت مساله همزیستی اعضای خانواده ها با یکدیگر بیشتر شده و با توجه اینکه متاسفانه بیشتر خانواده ها، آموزش های لازم را در خصوص روابط درست نیاموخته اند؛ این امر منجر به افزایش تنش و اختلافات خانوادگی شده است.

استاد دانشگاه آزاد اسلامی قزوین افزود: باید خانواده ها این نکته را قبول کنند که نمی توانیم بیماری کرونا را نابود کنیم؛ ولی باید یاد بگیریم که می توان اثرات منفی این بحران را در زندگی مدیریت کرد و با ایجاد یک فرآیند تعاملی روابط را سالم و هم اثرات منفی ناشی از این بحران را کم کرد.

در این کارگاه مباحث مختلفی هم چون تکنیک های افزایش صمیمیت در درون خانواده در ایام همه گیری کرونا، آموزش نحوه مقابله و مواجهه ی استاندارد با هیجانات منفی، آموزش صمیمیت ده گانه، ایجاد و خلق معنای مشترک در درون خانواده، آموزش چگونگی پرهیز از رفتارهای مخرب در روابط زناشویی و دستورالعمل حل تنش در زمان حضور فرزندان در خانه، توسط مدرس این دوره ارائه شد.

شایان ذکر است؛ این کارگاه با همکاری دفتر مطالعات و پژوهش های فرهنگی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد.