به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قزوین کرسی آزاد اندیشی” مقاومت عامل انزوا یا پیشرفت” به صورت وبینار و با حضور رضا دولت آبادی از رزمندگان و راویان دفاع مقدس، پنج شنبه سوم مهر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه علوم پزشکی قزوین؛ در کرسی آزاد اندیشی ” مقاومت عامل انزوا یا پیشرفت” پیرامون ۸ سال جنگ تحمیلی موضوعات و سوالات متنوعی از سوی دانشجویان مطرح گردید.

در این جلسه به شباهت سال های پایانی جنگ تحمیلی و اصرار مسئولین وقت در پذیرش قطع نامه از سوی امام خمینی (ره) و سال های پایانی دولت یازدهم و اصرار بر پذیرش گفتگو با آمریکا اشاره شد.

دولت آبادی با اشاره به شرایط دشوار در دوران دفاع مقدس گفت: جنگ برای کشور شرایط بحرانی ایجاد کرد؛ البته با مدیریت انقلابی و جهادی تا سال ۶۲ خوب پیش رفت؛ ولی در سال های بعد با کوپنی شدن کالاها مشکلاتی در اقتصاد به وجود آمد که تقریبا شباهتی با دوران حال و دوران سخت تحریم ها دارد؛ در دوران جنگ اتفاقی که در مکه افتاد باعث شد که دشمنی عربستان با ایران تهییج شود و همچنین استفاده از سلاح های شیمیایی در حلبچه  و برخی وقایع سبب مشخص کردن زمان پایان جنگ تحمیلی توسط امام خمینی (ره) شد.

در ادامه موضوع علت فتح بصره توسط ایران پس از دستیابی به مرزهای قانونی مطرح گردیده و این راوی دفاع مقدس در پاسخ خاطر نشان کرد: هدف از این کار تنبیه متجاوز بود؛ در آن زمان تنها کشور سوریه از ایران حمایت کرد و تنبیه متجاوز ایده امام (ره)  برای جلوگیری از تجاوز دوباره ی دشمن و ایجاد ترس در آن ها و داشتن برگ برنده ای درمیز مذاکره با دشمن بود.

بحث و تبادل نظر در مورد صحبت امام خمینی (ره) در خصوص صلح با عراق، وضعیت ارتش ایران در زمان جنگ و عملیات های صورت گرفته در دوران دفاع مقدس از دیگر موضوعات مطرح شده در این کرسی آزاد اندیشی بود.