بهمن حیدری، مسئول عملیات جهادی بسیج دانشجویی استان قزوین در گفتگو با خبرنگار دانشگاه پایگاه خبری دوم آذر، گفت: در ایام اربعین حسینی گروه‌های جهادی بسیج دانشجویی استان در چهار نقطه از استان در بخش‌های عمرانی و بهداشت و درمان و آموزشی به خدمت‌رسانی مشغول خواهند شد.

حیدری مطرح کرد: دانشجویان بسیجی استان فعالیت بسیار زیادی را طی چند سال اخیر در استان بر عهده گرفته و تأثیرات فراوانی نیز از خود به یادگار گذاشته اند.

مسئول عملیات جهادی بسیج دانشجویی استان قزوین تصریح کرد: دانشجویان بسیجی شرکت کننده در اردو‌های جهادی با الگو گرفتن از اخلاق و رفتار حسنه شهدای گرانقدر و پیروی از آنان با از خودگذشتگی و ایثار، جهت سازندگی استان از خود نشان می‌دهند، بیانگرمقیاس کوچکی از ایثار و از جان گذشتگی شهدای عزیز در حفظ و دفاع از دین و کشوراست.

حیدری ادامه داد: آثار و برکاتی که اردو‌های جهادی برای دانشجویان شرکت کننده در این اردو‌ها دارند بی شمار است که می‌توان علاوه برعمران و آبادانی و ترویج روحیه نشاط و امید و کار برای مردم مناطق و تقویت امید به زندگی روستایی، به سودمندی از فضا‌های خاص معنوی در محل برگزاری این اردو‌ها در جهت خودسازی، تقویت روحیه بسیجی و با هم بودن در کار‌های تیمی و اجرایی و رشد در فضای دانشگاهی در راستای خدمت به مردم، آشنایی با فرهنگ و روحیه مردم مناطق مختلف و کسب تجربیات اشاره کرد.

مسئول عملیات جهادی بسیج دانشجویی استان قزوین با اشاره به راه اندازی پویش جاماندگان اربعین تأکید کرد: دانشجویان جهادگر بسیجی در پویش جاماندگان اربعین در بخش‌های عمرانی، فرهنگی، اجتماعی و… به مردم استان خدمت رسانی خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: دانشجویان جهادگر بسیجی از امروز به مناسبت فرارسیدن ایام اربعین در چهار نقطه از استان قزوین مستقر می‌شوند و به خدمت‌رسانی مشغول خواهند شد.

حیدری تأکید کرد: گروه جهادی ثامن الائمه بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان در روزستای طرازکش از توابع کوهین مستقر می‌شوند و با مشارکت سازمان نوسازی مدارس استان اقدام به مرمت و دیوارکشی مدرسه این روستا خواهند کرد.

حیدری بیان کرد: گروه‌های جهادی شکوفه سیب بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قزوین، خواهران گروه جهادی ثامن الائمه بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان، گروهی جهادی بنت الهدا، گروهی جهادی آیه و گروهی جهادی مائده با مشارکت موکب حضرت رقیه (س) از امروز در محله باغ نشاط، محله طراز کش و محله بهار شهر قزوین جهت ارائه خدمات در بخش‌های بهداشتی، ویزیت رایگان، مامائی، روانشناسی، مشاوره خانواده، مشاوره حقوقی، آموزشی خواهند پرداخت.