مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان قزوین گفت: بسیج دانشجویی و طلبه در طلایه منطقه نبرد اندیشه‌ای انقلاب اسلامی در مواجهه با دشمنان قرار دارند.

عباس کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری دوم آذر ،   با اشاره به پیام تاریخی بنیانگذار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) در دوم آذر سال ۶۷ که معروف به بیانیه تشکیل بسیج طلبه و دانشجو شد اظهار داشت: ایشان در این پیام عالی‌ترین و عمیق‌ترین مفاهیم را پیرامون بسیج بیان و قریب به ده کلید واژه یا مضامین اساسی را ترسیم کرده‌اند.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان قزوین افزود: امام(ره) با صدور این پیام فضای جامعه را برای جنگ فکری و عقیدتی یا به اصطلاح امروزی همان جنگ نرم آماده و سپس نقشه‌ راه پس از جنگ تحمیلی را برای ملت مسلمان ایران طراحی و مهندسی می‌کنند.

کاظمی تصریح کرد: با توجه به اینکه امام(ره) آگاه به دشمنی پایان ناپذیر مسکتبران با ملت ایران پس از جنگ نظامی نیز بودند بلافاصله پس از نبرد سخت با رژیم بعث و حامیانش، طلاب و دانشجویان را در طلایه و منطقه نبرد انقلاب اسلامی در مواجهه با دشمنان قرار دادند.

وی با تاکید بر اینکه امام(ره) رسالت عجیبی را بر دوش بسیج دانشجو و طلبه گذاشتند عنوان کرد: ایشان مسئولیت پاسخگویی به نیاز‌های فکری و اندیشه‌ای اقشار مختلف جامعه مخصوصا دیگر بسیجیان را متوجه این دو قشر می‌کنند تا متن و محتوا را به جبهه وسیع انقلاب بدمند.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان قزوین گفت: امام خمینی(ره) در این پیام تاریخی همچنین تشکیل هسته مقاومت جهانی به جهت صدور انقلاب را قبل از هر قشری به دانشجویان و طلاب تاکید می‌کنند.

کاظمی ادامه داد: امام(ره) مجموعه انتظارات، توقعات و مواجهه سهمگین با سلطه را به صورت غیرنظامی در اشکال نرم و نیمه سخت در ساختار طلبه و دانشجو می‌بینند به همین خاطر بعد‌ها رهبر معظم انقلاب دانشجویان را افسران جنگ نرم نامیدند.