رئیس سازمان بسیج دانشجویی استان قزوین گفت:‌ امروز فریضه امر به معروف و نهی از منکر را عمدتاً باید در فضای مقابله با جریان‌های تحریف و تحریم متمرکز کنیم و از این طریق با این جریان‌ها مقابله کنیم.

عباس کاظمی، با اشاره به اینکه مهمترین موضوع امر به معروف صیانت از اصل نظام اسلامی است اظهار داشت: امروز فریضه امر به معروف و نهی از منکر را عمدتاً باید در فضای مقابله با جریان‌های تحریف و تحریم متمرکز کنیم و از این طریق با این جریان‌ها مقابله کنیم.

وی دشمنی با نظام اسلامی را بزرگ‌ترین منکر کنونی توصیف کرد و افزود: متاسفانه در حوزه امر به معروف و نهی از منکر به جای احیا بیشتر به دنبال اجرا بودیم و به همین دلیل به فرهنگ امر به معروف و کمی به منکر آسیب زدیم.

کاظمی احیا و توسعه فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر را در گرو نقش‌‌‌‌آفرینی مردم و جریان‌های مردمی دانست و ادامه داد: در این حوزه بیشتر کار از دست مردم برمی‌آید نه از دست برخی دستگاه‌ها و مسئولانی که غالباً نان به هم قرض می‌دهند و به هم بدهکار هستند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان با بیان اینکه نباید به بهانه مشکلات اقتصادی کارهای فرهنگی را نادیده بگیریم گفت: در مباحث و موضوعات فرهنگی اجتماعی که از اهمیت بسیار بالا و والایی برخودارند، باید عزم بزرگی را برای احیای امر به معروف و نهی از منکر در استان و کشور به وجود آورد.

کاظمی اضافه کرد: مهم این است که مسئولان قوای سه‌گانه و مجموعه نهادهای مسئول و مردم در یک جبهه و خاکریز به هم‌افزایی ظرفیت‌های همدیگر بپردازند و دست‌ به دست هم دهند تا این رسالت بزرگ را به سرانجام برسانند.

وی با ذکر اینکه درصد قابل‌توجهی از مردم می‌ترسند امر به معروف و نهی از منکر کنند ادامه داد: این موضوع نشان می‌دهد در جهت حضور مردم در این صحنه امر به معروف و نهی از منکر کار اثرگذاری نکردیم.