مسابقه ملی معماری و شهرسازی با عنوان “معماری و شهرآینده” با تلاش دانشکده معماری و شهرسازی و باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، دکتر حافظه پوردهقان، سرپرست معاونت پژوهشی دانشکده معماری و شهرسازی این دانشگاه گفت: طرح مسابقه ملی با عنوان “معماری و شهرآینده” با هدف ارتقای توان طراحی، ایجاد انگیزه و جذب ایده های نو در اردیبهشت ماه سال گذشته در دستور کار این دانشکده و باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین قرار گرفت و پس از طی مراحل اخذ مجوز از ستاد مرکزی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان در دی ماه ۹۸ وارد مراحل اجرایی شد.

وی افزود: انجمن علمی معماری دانشگاه علم و صنعت ایران به عنوان قطب علمی معماری اسلامی و دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین به عنوان حامیان علمی در کنار این رویداد بودند.

دکتر حافظه پوردهقان یادآور شد: با توجه به ماهیت رشته های معماری و شهرسازی، که در آن نظریه و ایده پردازی اهمیت بسیار دارد؛ این مسابقه ملی باعث معطوف کردن توجه دانشجویان به پیش بینی نیازهای آینده معماری و شهر و باعث ایجاد انگیزه در کسب مهارت های ضروری این رشته­ها می شود؛ به همین منظور محورهای اصلی مسابقه در دو بخش “خانه ای برای فردا” برای دانشجویان گروه معماری و “منظر شهر فردا” برای گروه معماری منظر و شهرسازی تنظیم شد.

سرپرست معاونت پژوهشی دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین خاطرنشان کرد: برگزاری این رویداد ملی با مشارکت تیم های دانشجویی از دانشگاه های شهیدبهشتی، دانشگاه تهران، دانشگاه علم و صنعت، دانشگاه شهیدرجایی، دانشگاه سوره تهران، دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) و دانشگاه­های آزاد اسلامی قزوین، لاهیجان، تهران جنوب و تهران غرب همراه بود.

وی اضافه کرد: از مجموع آثار رسیده به دبیرخانه مسابقه ۱۵ اثر به مرحله داوری راه یافت که با توجه به آراء گروه داوران یک اثر شایسته کسب رتبه دوم و دو اثر به طور مشترک شایسته احراز مقام سوم شناخته شدند و اسامی برندگان مسابقه  در شهریورماه ۹۹ اعلام شد.

 سرپرست معاونت پژوهشی دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه در ادامه به نتایج این مسابقات اشاره کرد و گفت: هاجر کشاورز هدایتی دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی قزوین موفق شد رتبه دوم مسابقات را از آن خود کند.