عباس کاظمی، مسئول بسیج دانشجویی استان قزوین در گفتگو با خبرنگار دانشگاه پایگاه خبری دوم آذر، با اشاره به رزمایش کمک‌های مومنانه گفت: در این راستا، بسیج دانشجویی چند پویش راه اندازی کرده است.

کاظمی مطرح کرد: در حوزه کمک‌های مومنانه پویش خرید لوازم تحریر برای دانش آموزان مناطق محروم راه اندازی شده است که حدود ۱۰۰۰ بسته لوازم تحریر با کمک خیرین و جامعه دانشگاهی جمع آوری می‌شود.

مسئول بسیج دانشجویی قزوین تصریح کرد: گروه جهادی فرهنگیان پویشی با عنوان سهام خود را به ما بدهید راه اندازی کرده اند به این صورت است که افراد خیری که در بورس شرکت کردند مبلغی از سود سهام خود را برای کمک مومنانه هزینه می‌کنند و اخیرا از این سود‌ها ۲۰۰ بسته میوه تهیه و بین خانواده‌های نیازمند توزیع شد.

وی در ادامه گفت: به مناسب عید غدیر ۲۰۰۰ بسته غذا اطعام غدیری بین افراد نیازمند توضیح خواهد شد.

کاظمی خاطرنشان کرد: با نزدیک شدن ماه محرم، موکب درمانی حضرت رقیه (ع) که وابسته به بسیج دانشجویی است راه انداز می‌کنیم که این موکب چندین سال است که در ایام محروم و صفر در کربلا فعالیت می‌کند.

مسئول بسیج دانشجویی استان قزوین در ادامه بیان کرد: موکب حضرت رقیه (ع) در حوزه سلامت و بهداشت توسط گروه‌های جهادی پزشکی در ایام محرم راه اندازی  و در حوزه بهداشت و درمان فعالیت می کنند.

وی در خاتمه گفت: کمک‌های نقدی که در دهه اول ماه محرم جمع آوری می‌شود در قالب کمک‌های مومنانه و خرید لوازم تحریر و اقلام مورد استفاده قرار می‌گیرد بین نیازمندان استان توزیع خواهد شد.