مسئول واحد خواهران بسیج دانشجویی دانشگاه فنی بقیه الله عج قزوین گفت: در رزمایش سراسری کمک مومنانه ۴۷ هزار ماسک رایگان از سوی بسیج دانشجویی استان قزوین در بین نیازمندان استان توزیع می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /خانم قاسمی مسئول واحد خواهران بسیج دانشجویی دانشگاه فنی بقیه الله (عج) قزوین گفت: شیوع ویروس کرونا در کشور لذت خوشی فرارسیدن سال نو را از مردم ما گرفته است  ولی دیدن این همدلی و وحدت و تلاش بی وقفه و مجاهدانه و داوطلبانه مردم برای رفع این بحران، شیرینی دل نشین تری را برای ما بوجود آورده است.

وی در ادامه افزود: در مبارزه با کرونا هر فرد مسئولیت پذیری در حد توان خود گوشه ای از این بار را بلند کرده تا سنگینیش روی دوش یک عده خاص نباشد و قطعا ما دانشجویان نیز در این قضیه وظایفی داریم.
 
قاسمی افزود: با توجه به ظرفیت های موجود در دانشگاه فنی بقیهالله، مثل کارگاه های مجهز به ابزارآلات خیاطی، رشته های فنی مرتبط به خیاطی و دوزندگی، حضور دانشجویان متخصص، جوان، پرانگیزه، جهادی و انقلابی، وخلا کمبود ماسک و لباسهای کادر پزشکی در سطح کشور که باعث تشدید بار روانی منفی ایجاد شده در جامعه میشد، تصمیم گرفتیم به مدد حضرت بقیهالله، از ظرفیت موجود درراستای حل مشکل و مسئله بوجود آمده استفاده کنیم.

وی افزود: باهمکاری ناحیه بسیج دانشجویی استان و مسئولین دانشگاه همه نیازمندی ها  برای تشکیل کارگاه تولید ماسک و لباس پزشکی فراهم شد و همچنین با استقبال خوب دانشجویان بسیجی سراسر دانشگاه های استان وخانم های جهادگر بسیجی سطح استان توا نستیم در روز شنبه ۲۴ اسفند ماه کار تولید ماسک را در کارگاه شروع کنیم و حتی در روز تحویل سال نو نیز کار تولید ماسک را تعطیل نکردیم  تا کمبود ماسک در کشور را جبران کنیم.

قاسمی با اشاره به اهمیت رعایت موارد بهداشتی و اولویت قراردادن حفظ سلامت افراد حاضر در کارگاه گفت: ترجیحمون بر حداقل تجمع افراد در کارگاه بوده است و حدودا ۸۰ نفر خیاط بسیجی ثابت در شیفتهای مختلف در طی روز از ساعت هشت صبح تا هشت شب در کارگاه های تولیدی مجزا، ضدعفونی شده و با لحاظ همه موارد بهداشتی حضور دارند .

وی افزود: ماسک ها و روند تولید ماسک ها از سوی کارشناسان بهداشت و درمان تایید شده است و همواره مورد نظارت بازرسان می باشد و روزانه در هنگام شروع به کار کارگاه از افراد حاضر تست تب سنجی به عمل می آید.

وی در ادامه گفت: با تلاش جهاد گران الحمدالله با پیشرفت خوبی که در تولید ماسک دست یافتیم و تا به امروز سه نوع مختلف از انواع ماسک در کارگاه تولید شده است و تا به این لحظه بیش از ۱۳۷ هزار ماسک توسط جهادگران بسیجی حاضر در این کارگاه به تولید رسیده است.

قاسمی افزود: تا روز نیمه شعبان ۹۰ هزار ماسک رایگان در اختیار کادر درمان و بین نیازمندان استان توزیع شده است و در رزمایش سراسری کمک مومنانه  نیز ۴۷ هزار ماسک رایگان از سوی بسیج دانشجویی استان در بین نیازمندان توزیع می شود.

مسئول واحد خواهران بسیج دانشجویی دانشگاه فنی بقیه الله عج قزوین  در پایان گفت : خدارو شاکریم که فرصتی فراهم شد تا ذره ای از فداکاری های شهدا را جبران کنیم. ما امید داریم هرچه سریعتر کارمان خاتمه پیدا کنه و سایه شوم این ویروس منحوس از سر کشور ما برداشته شود ولی تا زمانی که خطری سلامت روانی و جسمی مردم عزیزمان را تهدید میکند پای کار هستیم.
ان شاءالله باتوکل به خدا و توسل به اهل بیت و شهدا و با فرماندهی و رهبری حضرت آیت الله خامنه ای این بحران رو هم پشت سر میگذاریم وبا توان بیشتر آماده میشیم برای ظهور حضرت ولی عصر(عج)