مسئول واحد خواهران بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان قزوین گفت: تحصیل دانش آموزان باید برابر قانون تا مقطع دیپلم رایگان باشد و نباید با اجبار دانش آموزان به استفاده از فضای مجازی از این مهم فاصله بگیریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /خانم خسروی مسئول واحد خواهران بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان قزوین، با انتقاد به اجبار دانش آموزان به استفاده از فضای مجازی جهت گذراندن کلاس های درسی، گفت: این را نباید فراموش کنیم که بسیاری از دانش آموزان در خانواده هایی با تمکن مالی پایین زندگی می کنند.

وی افزود: نرم افزاری از سوی آموزش و پرورش جهت برگزاری کلاس ها توسط دانش آموزان و معلمین در فضای مجازی معرفی گردیده است که بر روی گوشی های هوشمند با سیستم عامل اندروید نصب می شود و اجرای این نرم افزار حتی در نسخه های پایین تر و گوشی هایی که در سال های گذشته ساخته شده اند امکان پذیر نیست.

خسروی در ادامه گفت: بسیاری از دانش آموزان در مناطق کم برخوردار زندگی می کنند و حتی دانش آموزان فراوانی را داریم که در شهر قزوین نیز دسترسی به تلفن هوشمند را ندارند چه برسد به اینکه آیا امکان دسترسی به اینترنت را نیز دارند یا خیر؟

مسئول واحد خواهران بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان قزوین گفت: طبق اصل ۳۰ قانون اساسی، تحصیل تا مقطع دیپلم، رایگان است و اجبار دانش آموزان به استفاده از فضای مجازی با شرایط موجود برخلاف قانون اساسی می باشد.

وی با اشاره به فداکاری معلمین در طول چندماه گذشته جهت آموزش به دانش آموزان گفت: بسیاری از معلمین را در استان قزوین سراغ داریم که با ایثار و در گمنامی با هزینه شخصی خود اقدام به خرید تلفن همراه برای دانش آموزان کرده اند تا به تحصیل آنان آسیبی وارد نشود.

خسروی در ادامه افزود: بسیاری از معلمین حتی به صورت تلفنی پیگیر و نسبت به آموزش دانش آموزان اقدام کرده اند که این اقدامات بسیار ستودنی است.

وی در پایان گفت: دانشجویان بسیجی دانشگاه فرهنگیان نیز در همین راستا در کنار آموزگاران مدارس قرار گرفته اند و با شناسایی دانش آموزان نیازمند اقدام به آموزش تلفنی دانش آموزان کرده اند.