مسئول بسیج دانشجویی استان قزوین گفت: در رزمایش مواسات و همدلی در جامعه باید سبدی از خدمات جهت ارائه به نیازمندان دیده شود و حفظ کرامت افراد نیازمند در خدمت رسانی ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /عباس کاظمی مسئول بسیج دانشجویی استان قزوین با اشاره به فعالیت های دانشجویان بسیجی از ابتدای مبارزه با ویروس کرونا  گفت: دانشجویان بسیجی در اولین روزهای مواجهه کشور با ویروس کرونا وارد میدان شدند و با اقدامات خود از جمله تولید ماسک و تجهیزات پزشکی و  ضدعفونی اماکن ، طرح غربالگری و پایش سلامت   و نیز تهیه بسته های معیشتی برای نیازمندان  ، اقدامات تحسین برانگیزی انجام داده اند.

وی در ادامه گفت: با توجه به تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم اجرای رزمایش مواسات و همدلی در جامعه، باید اقدامات مثبت برای حمایت و کمک به اقشار مردم صورت پذیرد و لذا اجرای این رزمایش نیازمند تلاش همگانی است.

وی با اشاره به آسیب‌های ویروس کرونا عنوان کرد: امروز مشاغل مختلفی از جمله مشاغل مرتبط با حوزه گردشگری و حمل و نقل از این رویداد آسیب دیده اند و افراد شاغل در این حوزه ها نیازمند یاری هستند.

کاظمی در ادامه با اشاره به اهمیت تهیه یک بانک اطلاعاتی برای یاری رساندن به افراد متاثر از کرونا، افزود: باید صنوف و اقشاری که تحت تاثیر کرونا قرار گرفته اند به درستی شناسایی شوند و نسبت به نوع نیازهای هر فرد به او کمک کرد.

مسئول بسیج دانشجویی استان قزوین با تاکید بر حفظ کرامت افراد نیازمند، گفت: امروز با افرادی مواجه هستیم که به حسب اقتضای زمان و بروز شیوع این بیماری در سطح جامعه نیازمند یاری هستند و در بیشتر موارد ممکن است برای حفظ آبروی خود هرگز درخواست کمک نیز نکنند و این ما هستیم که باید با حفظ کرامت افراد و متناسب با نیاز افراد به یاری آنان بشتابیم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در رزمایش مواسات و همدلی در جامعه باید سبدی از خدمات به نیازمندان دیده شود و بر اساس بانک اطلاعاتی تهیه شده به  افراد کمک رسانی کرد.