مسئول عملیات جهادی بسیج دانشجویی استان قزوین خبر داد:

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /سید محمد بحرانی درباره اقدامات گروه‌های جهادی بسیج دانشجویی استان قزوین؛ گفت: طی چند سال گذشته در نوروز و تعطیلات تابستان به اردوی جهادی می‌رفتیم اما امسال باتوجه به شیوع کرونا قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا، از اوایل اسفند ماه در بسیج دانشجویی شکل گرفت.

وی ادامه داد: با اعلام فراخوان ۳۰ گروه جهادی اعلام آمادگی کردند و کارگروه‌های مختلف در حوزه‌هایی همچون بهداشت و سلامت، فرهنگی، تولید و توزیع ماسک و گان در این قرارگاه جهادی شکل گرفت و اکنون ۴۰۰ جهادگر اعم از دانشجویان و فارغ التحصیلان درحال فعالیت هستند.

مسئول عملیات جهادی بسیج دانشجویی استان قزوین ابراز کرد: با  همکاری مرکز بهداشت شهید بلندیان، جهادگران ما در هشت ایستگاه سلامت شهر قزوین و همچنین در الوند و اقبالیه با محوریت غربالگری، تست تب و اکسیژن سنجی خون، مشاوره و روانشناسی جهت آرام کردن جو روانی افراد مشکوک به بیماری، آموزش بهداشت و پیشگیری درحال فعالیت هستند.

وی ادامه داد: تاکنون ۱۰۰ هزار نفر در ایستگاه‌های هشت گانه قزوین غربالگری و افراد دارای علامت به مراکز درمانی ارجاع داده شده‌اند، همچنین در ادامه برای کاهش مراجعه به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی سعی داریم غربالگری را به‌صورت محله‌ای و در مساجد عملیاتی کنیم.