به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /محمدرضا بحرانی در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: این ایستگاه‌های غربالگری با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی در شهرهای قزوین، الوند و اقبالیه راه اندازی شده و خدماتی از قبیل غربالگری و پایش، مشاوره، تست اکسیژن خون، روانشناسی و آموزش بهداشت و پیشگیری را به شهروندان ارایه می‌کنند.

وی گفت: قرارگاه مقابله با کرونا بسیج دانشجویی استان یک کارگاه تولید ماسک و گان را با همکاری دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان و دانشگاه فنی بقیه الله راه اندازی کرده است و روزانه پنج هزار ماسک و ۱۰۰ عدد گان تولید می‌کند.

این مسوول اضافه کرد: همچنین تاکنون هزار و ۸۰۰ بسته حمایتی با کمک اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان در مناطق محروم استان توزیع شده است که این روند همچنان با کمک خیران و دستگاه‌ها و نهادهای حمایتی ادامه دارد.

مسئول عملیات جهادی بسیج دانشجویی استان قزوین افزود: برای ضدعفونی و گندزدایی سطوح نیز تاکنون ۲۰ هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده در مناطق محروم استان شامل طارم، الموت، کوهین، اقبالیه، شریف آباد، وثوق آباد، خاکعلی و … توزیع شده است تا جلوی گسترش بیشتر این ویروس در سطح روستاها و مناطق محروم استان گرفته شود.