استاندار قزوین گفت: دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی استان، نقش موثری در تقویت علمی و پژوهشی طرح‌ها دارند و باید از ظرفیت آنها به نحو احسن برای توسعه اقتصادی و گردشگری قزوین استفاده شود.

به گزارش پایگاه خبری دوم آذر، هدایت الله جمالی پور روز چهارشنبه در کارگروه پژوهش استان قزوین که در سالن جلسات استانداری قزوین برگزار شد، اظهار داشت: کارگروه پژوهش از مهمترین کارگروه‌های کشور به حساب می‌آید که با تقویت آن می‌توان تاثیرگذاری مطلوبی را در زمینه‌های نوآوری، فناوری و پژوهش شاهد بود.
وی افزود: اقتصاد امروز دنیا بر پایه اقتصاد دانش بنیان شکل گرفته و موضوعات فناوری و نوآوری در آن از اهمیت بالایی برخوردار است، موضوعی که باید در سطح کشور و استان قزوین هم ساری و جاری شود.
این مسوول با بیان اینکه این کارگروه می‌تواند با تعامل مناسب دانشگاه‌ها و مراکز علمی، تاثیرگذاری بیشتری را در سطح جامعه داشته باشد، گفت: چالش‌های زیادی در استان قزوین وجود دارد که در این کارگروه می‌توان آنها را با بررسی جامع و کامل برطرف کرد که امیدواریم این مهم هرچه سریعتر اتفاق بیفتد.
استاندار قزوین اضافه کرد: تعامل و همکاری دانشگاه و صنعت از اهمیت بالایی برخوردار است و امروز کشورهای مختلف از این ظرفیت به خوبی استفاده می‌کنند، البته اقداماتی در این زمینه در استان قزوین هم انجام شده ولی تا رسیدن به جایگاه مطلوب فاصله زیادی باقیمانده است.
وی با اشاره به وضعیت گردشگری و اقتصادی استان قزوین، اظهار داشت: این استان تا به امروز به عنوان یک مقصد گردشگری جذاب و مناسب معرفی نشده است و مسوولان و دست اندرکاران باید در وهله نخست این مهم را عملیاتی کنند.
این مسوول گفت: مطالعات روانشناختی و جامعه شناختی باید برای معرفی استان قزوین به عنوان مقصد گردشگری انجام شود تا با معرفی هر چه بهتر شهر قزوین در مراحل بعدی بتوانیم ظرفیت‌های گردشکری سایر مناطق استان قزوین را معرفی کنیم.