هیات رئیسه و شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در محکومیت توهین به پیامبر اکرم (ص) در فرانسه و اظهارات سخیفانه رئیس جمهور این کشور، ضمن اعلام انزجار خود از این رفتارها، بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در این بیانیه آمده است:

“یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ

مى خواهند نور خدا را با دهان هایشان خاموش کنند در حالى که خدا کامل کننده نور خود است، گرچه کافران خوش نداشته باشند” (سوره صف، آیه ی ۸)

بی حرمتی به ساحت مقدس و منزه پیامبر اکرم (ص) که بار دیگر از آستین رئیس جمهور فرانسه بیرون آمد و از سوی غرب مسبوق به سابقه بود با خشم پاک مسلمانان مواجه شد تا به بهانه پاسداری از آزادی هرگونه توهین و افترا به اعتقادات مسلمانان مباح شمرده نشود.

آن چه که به سرعت چشم هم زدنی خشم مسلمانان را شعله ور ساخت فقط عشق به پیامبر رحمت(ص) که نشات گرفته از شور باشد نیست؛ بلکه ناشی از شعوری است که دور زدن انسانیت و شرافت را به بهانه آزادی بیان برنمی تابد و از همه دولت های جهان یکپارچه می خواهد که “منع روشن و شفاف قانونی” برای توهین به ادیان آسمانی و پیامبران قائل شود و مجرمین را به مجازات اعمال پلیدشان برساند. دنیای مدرن را بیش از آن که لوازم مدرن و تکنولوژی به چشم انسان برجسته کند تفکر آدمی می باید جلوه گر باشد و زیبنده جهان غرب نیست که با همه مدعایش این چنین سخیفانه به مقابله با تفکر اسلام واقعی بپردازد.

هیات رئیسه و شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین بنا به وظیفه اخلاقی، شرعی و انسانی خود این حرکت ضدانسانی و ضداسلامی را محکوم کرده و از همگان به ویژه استادان، کارکنان و دانشجویان گرانمایه کشورمان می خواهد که به تلاش های علمی و مجاهدت های اخلاقی به منظور محو هرگونه اشکال بی حرمتی و تبعیض به ادیان الهی به ویژه پیامبر گرامی اسلام ادامه دهند.

هیات رئیسه و شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین