هیات رئیسه و شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در محکومیت توهین به پیامبر اکرم (ص) در فرانسه و اظهارات سخیفانه رئیس جمهور این کشور، ضمن اعلام انزجار خود از این رفتارها، بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در این بیانیه آمده است:

“يُرِيدُونَ لِيُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ

مى خواهند نور خدا را با دهان هايشان خاموش كنند در حالى كه خدا كامل كننده نور خود است، گرچه كافران خوش نداشته باشند” (سوره صف، آیه ی ۸)

بي حرمتي به ساحت مقدس و منزه پيامبر اكرم (ص) كه بار دیگر از آستين رئیس جمهور فرانسه بيرون آمد و از سوی غرب مسبوق به سابقه بود با خشم پاك مسلمانان مواجه شد تا به بهانه پاسداری از آزادي هرگونه توهين و افترا به اعتقادات مسلمانان مباح شمرده نشود.

آن چه كه به سرعت چشم هم زدنی خشم مسلمانان را شعله ور ساخت فقط عشق به پيامبر رحمت(ص) كه نشات گرفته از شور باشد نيست؛ بلكه ناشي از شعوري است كه دور زدن انسانيت و شرافت را به بهانه آزادي بيان برنمي تابد و از همه دولت هاي جهان يكپارچه مي خواهد كه “منع روشن و شفاف قانونی” براي توهين به اديان آسماني و پيامبران قائل شود و مجرمين را به مجازات اعمال پليدشان برساند. دنیای مدرن را بیش از آن که لوازم مدرن و تکنولوژی به چشم انسان برجسته کند تفکر آدمی می باید جلوه گر باشد و زیبنده جهان غرب نیست که با همه مدعایش این چنین سخیفانه به مقابله با تفکر اسلام واقعی بپردازد.

هیات رئیسه و شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین بنا به وظيفه اخلاقي، شرعی و انسانی خود اين حركت ضدانساني و ضداسلامي را محكوم کرده و از همگان به ویژه استادان، کارکنان و دانشجويان گرانمایه کشورمان مي خواهد كه به تلاش های علمی و مجاهدت های اخلاقی به منظور محو هرگونه اشكال بي حرمتي و تبعيض به اديان الهي به ويژه پيامبر گرامي اسلام ادامه دهند.

هیات رئیسه و شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین