جلسه ستاد اقامه نماز دانشگاه های آزاد اسلامی استان قزوین، با حضور دکتر ناصر حمیدی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، حجت الاسلام و المسلمین سید قریش موسوی مدیر ستاد اقامه نماز استان قزوین، حجت الاسلام و المسلمین محمد محبی مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان قزوین و اعضای این ستاد و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در این جلسه که در دفتر ریاست این دانشگاه برگزار شد، دکتر ناصر حمیدی در سخنانی با اشاره به اهمیت جایگاه نماز اظهار داشت: متاسفانه چند مدتی است برپایی اقامه ی نماز جماعت در دانشگاه مانند گذشته شکوه همیشگی را ندارد و دلیل اصلی این امر، پیشگیری از شیوع بیشتر بیماری کرونا است. البته به همین دلیل، برگزاری کلاس ها نیز به صورت مجازی بوده و استادان و دانشجویان در دانشگاه حضور ندارند و اکثر کارکنان نیز به صورت فرادا نماز خود را اقامه می کنند؛ با این وجود همکاران حوزه فرهنگی و مسجد امام رضا (ع) در دانشگاه سعی داشته و دارند تا با رعایت کلیه موازین بهداشتی و رعایت فاصله های اجتماعی، نمازهای جماعات در دانشگاه برگزار شود.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی قزوین افزود: خوشبختانه در سال های گذشته این دانشگاه در برپایی نمازهای جماعات و برگزاری مسابقات قرآن و عترت، جزو دانشگاه های برتر در استان و کشور بوده و با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری، سعی و تلاش شده تا در راستای تحقق فرامین ایشان حرکت شود.

وی یادآور شد: دانشگاه آزاد اسلامی قزوین همیشه تلاش کرده تا در برگزاری باشکوه فریضه ی اقامه ی نمازهای جماعات، از رهنمودها و توصیه های ستاد اقامه نماز استان قزوین و نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه استفاده کند.

دکتر حمیدی در پایان تصریح کرد: باید الگوهای فکری جدید برای نو دانشجویان تعریف و ترسیم شود و در این راه استفاده از فضاهای مجازی و بهره گیری از ظرفیت های استادان بسیار مهم و با اهمیت است.

  • دانشگاه آزاد اسلامی قزوین همیشه جزو دانشگاه های شاخص کشور بوده و باعث افتخار استان قزوین است

در ادامه این جلسه حجت الاسلام و المسلمین سید قریش موسوی، مدیر ستاد اقامه نماز استان قزوین در سخنانی ضمن تبریک، آرزوی موفقیت و سربلندی برای دکتر حمیدی بابت تصدی پست سرپرستی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین گفت: این دانشگاه همیشه جزو دانشگاه های شاخص کشور بوده و باعث افتخار استان قزوین می باشد. همیشه استانداران قزوین از این دانشگاه به عنوان دستاورد بزرگ بعد از انقلاب، سرمایه ای عظیم و آبروی استان نام می برند.

وی با تشکر از مسوولان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در اهتمام برای اقامه ی نماز جماعت در این دانشگاه گفت: دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با داشتن مسجد بزرگ و باشکوه امام رضا (ع) و وجود روحیه اعتقادی و انقلابی، همیشه در برپایی با شکوه نمازهای جماعات، جزو دانشگاه های برتر استان قزوین بوده که جا دارد از مدیران ارزشی این دانشگاه تقدیر و تشکر شود.

مدیر ستاد اقامه نماز استان قزوین در ادامه به تاکیدات دین مبین اسلام و سفارش ائمه اطهار (ع) برای اقامه نماز اشاره کرد و گفت: یکی از شاخص های حکومت صالح، برپایی و اقامه ی نماز است و از خداوند بزرگ برای داشتن مقام معظم رهبری به عنوان جانشین امام زمان (عج) و پرچمدار حکومت اسلامی سپاسگزاریم چرا که ایشان به عنوان رهبر و ولی امر مسلمین، فرامین و سفارش های بسیاری برای اقامه باشکوه نماز در کشور به مسئولان نظام داشته و دارند.

وی افزود: در همین راستا دانشگاه ها به عنوان قشر فرهیخته جامعه نقش و تاثیر فراوانی در تحقق اجرایی شدن فرامین مقام معظم رهبری دارند و به همین منظور تفاهم نامه همکاری بین ستاد اقامه نماز کشور و سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی به امضاء رسید و این جلسه نیز برای بررسی چگونگی اجرایی کردن راهکارهای این تفاهم نامه است.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد محبی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان قزوین در سخنانی گفت: اقامه نماز یکی از ارکان اصلی در نظام جمهوری اسلامی است و برپایی باشکوه نمازهای جماعت باعث برکت و تداوم انقلاب و ره توشه دنیا و آخرت خواهد بود.

وی افزود: طبق آیات و روایات، تاکید بسیاری بر برپایی نماز شده و عالی ترین نوع عبادت خداوند متعال، اقامه نماز بوده و فلسفه اصلی خلقت بشر، عبادت و بندگی خداوند بزرگ است و ان شاء الله خداوند به ما توفیق بدهد تا در این راه بتوانیم تکلیف و وظیفه خود را به نحو احسن انجام دهیم.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین علی صفی خانی، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در سخنانی با اشاره به تفاهم نامه همکاری ستاد اقامه ی نماز و سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: از دکتر حمیدی، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی قزوین و هم چنین از حجت الاسلام و المسلمین سید قریش موسوی، مدیر ستاد اقامه نماز استان قزوین برای پیگیری این تفاهم نامه همکاری تقدیر و تشکر می کنم. مطمئنا برگزاری مستمر چنین جلساتی در سطح دانشگاه های آزاد اسلامی استان و واحدها منجر به ارائه راهکارهای بسیار خوبی در بحث نماز می شود.

وی افزود: فعال کردن شورای فرهنگی و نقش دانشکده ها در بحث نماز، جمع آوری منظم گزارش ها، یکپارچه سازی و اتخاذ تصمیم های واحد می تواند در این راستا راهگشا باشد.

سپس حجت الاسلام و المسلمین جواد نفری، نماینده رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بویین زهرا و حجت الاسلام و المسلمین عزیزالله محمدزاده، کارشناس نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان قزوین، نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص راهکارهای برپایی باشکوه تر نماز در دانشگاه ها ارائه کردند.