دریادار دوم عبدالرضا دبستانی، فرمانده دانشگاه علوم و فنون دریایی امام خامنه ای (مدظله العالی) نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی (ندسا) و تعدادی از مسوولان این مرکز آموزشی، از مراکز تحقیقاتی و شرکت های دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در این بازدید دکتر ناصر حمیدی، سرپرست این دانشگاه در سخنانی ضمن خیرمقدم و خوشامدگویی به میهمانان، در گزارشی به عناوین، افتخارات و دست آوردهای دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در کشور و جهان اشاره و تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با داشتن مراکز تحقیقاتی مجهز و پیشرفته ای هم چون رباتیک، بتن، خودرو، مدیریت و بهره وری، مدرسه عالی بورس و استقرار بیش از ۲۰ شرکت دانش بنیان و حضور استادان فرهیخته و دانشجویان خلاق و نخبه توانسته است در جهت توسعه ی علم و دانش و تولید محصولات کاربردی در کشور و جهان افتخارات بسیاری کسب کند.

دکتر حمیدی در پایان اظهار داشت: امیدواریم در آینده ای نزدیک با امضای تفاهم نامه ی همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی قزوین و دانشگاه علوم و فنون دریایی امام خامنه ای (مدظله العالی) نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، همکاری های بسیار خوبی در زمینه های تحقیقاتی و پژوهشی بین این دو دانشگاه صورت گیرد.

در ادامه دریادار دوم عبدالرضا دبستانی، فرمانده دانشگاه علوم و فنون دریایی امام خامنه ای (مدظله العالی) ندسا در خصوص بازدید از این دانشگاه گفت: دانشگاه آزاد اسلامی قزوین یکی از دانشگاه های پرافتخار و مطرح کشور بوده و حمایت از ایده های خلاقانه و شرکت های دانش بنیان در این دانشگاه ستودنی است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از دکتر حمیدی، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی قزوین که زمینه بازدید از این دانشگاه را فراهم کردند، بسیار سپاسگزار و قدردان هستیم؛ امیدواریم در آینده ای نزدیک همکاری بیشتری با این دانشگاه داشته باشیم.

در این بازدید هیات رییسه دانشگاه آزاد اسلامی قزوین دکتر حمیدی و میهمانان را همراهی کردند.

شایان ذکر است؛ نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سال ۶۴ به دستور امام خمینی (ره) و در دوران دفاع مقدس تاسیس شد. هم چنین دانشگاه علوم و فنون دریایی امام خامنه ای (مدظله العالی) ندسا در سال ۹۵ و در مرکز آموزشی زیباکنار در ۱۵۰ هزار مترمربع احداث شد و در حال حاضر۱۸۰ مربی و هیات علمی و ۳ هزار و ۵۰۰ دانشجو در این دانشگاه به تحصیل و فعالیت علمی می پردازند.