نیما گلرخ، مسئول گروه جهادی بنیاد مرصوص بسیج دانشجویی استان قزوین در گفتگو با خبرنگار دانشگاه پایگاه خبری دوم آذر، گفت: بسیج دانشجویی استان قزوین از روز‌های نخست شروع اپیدمی کرونا، با فراخوان گروه‌های جهادی در بسیج دانشجویی و برگزاری جلسات متعدد و پس از بحث و بررسی پتانسیل و ظرفیت‌ها و همچنین نقاط آسیب پذیر، برنامه‌های مختلفی در راستای پیشگیری و مقابله با کرونا در دستور کار قرار داد.

گلرخ ادامه داد: باتوجه به درخواست مسئولین مرکز بهداشت شهید بلندیان، جهت ضد عفونی و گندزدایی بخش‌های مرتبط با مراجعین جهت تست کرونا در این مرکز، گروه جهادی بنیاد مرصوص با تجربه‌ای که در مراحله نخست اپیدمی کرونا در ضدعفونی معابر وسطوح در سطح شهر کسب کرده بود از سوی بسیج دانشجویی استان ماموریت یافت تا این کار را اجرا نماید.

مسئول گروه جهادی بنیاد مرصوص بسیج دانشجویی قزوین مطرح کرد: پس از پایان ساعت کار مرکز شهید بلندیان، دانشجویان بسیجی جهادگر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی جهت ضد عفونی در این مرکز حضور پیدا می‌کنند و اقدام به گندزدایی و ضدعفونی می‌پردازند.

وی با اشاره به طرح ضدعفونی محلات افزود: طرح ضدعفونی کردن محلات پرخطر از نظر بیماری کرونایی، یکی دیگر از طرح‌های است که در قالب گروه جهادی بنیاد مرصوص و به درخواست مسئولین بیمارستان علوم پزشکی قزوین اجرا می‌شود.

گلرخ بیان کرد: در این طرح ابتدا محلات شناسایی شده است و سپس گروه جهادی با امکانات لازم و مواد بهداشتی عازم محل شده و اقدام به ضدعفونی می‌کنند.