به منظور از بین بردن ویروس‌های مرگ بار صورت گرفت

به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری دوم آذر، یک شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری قزوین موفق به ساخت دستگاه ضدعفونی کننده الکترواپتیکی با نام تجاری «ViruNot» شد.

 

شرکت دانش بنیان آشکار پرتو پویا از واحد‌های فناور مستقر در پارک علم و فناوری قزوین با داشتن متخصصان جوان و متعهد در رشته‌های علوم آزمایشگاهی فیزیک، الکترونیک، مکانیک در زمینه طراحی و ساخت تجهیزات پیشرفته صنعتی و آزمایشگاهی موفق به تولید یک دستگاه ضدعفونی الکترواپتیکی گردید.

این محصول با بهره‌گیری از تابش پر انرژی در محدوده طیف الکترومغناطیس با فرکانس و توان مصرفی مناسب قادر است تا ویروس‌های مرگبار، اعم از: کرونا ویروس، آنفلونزا، سارس، راینو و کلیه میکروب‌ها و باکتری‌ها را از طریق شکستن نیرو‌های مولکولی از بین ببرد.

از دیگر مزایای این محصول می‌توان به ضدعفونی کردن اشیاء و لوازم جانبی، خصوصاً وسایلی که به صورت روزانه مورد استفاده قرار می‌گیرد و امکان شست‌وشوی و پاک‌سازی کامل آن وجود ندارد، اشاره کرد.

از این محصول که در مدت زمان بسیار کوتاه عمل ضدعفونی را به انجام می‌رساند، می‌توان در بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها (برای ضدعفونی لوازم پزشکی، دندانپزشکی و ست‌های بخیه) استفاده کرد.

همچنین از این محصول می‌توان در داروخانه‌ها، محیط‌های اداری، بانک‌ها، فروشگاه‌ها، آرایشگاه‌ها، رستوران‌ها، هتل‌ها و حتی برای مصارف شخصی اعم از: موبایل، تبلت، عینک، پاور بانک، ساعت مچی، جواهرات، کلید، عطر، اسباب بازی، لوازم کودک، دسته چک و پول نیز استفاده کرد.