دانشجویان بسیجی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) در نامه ای به محمدجواد ظریف درخواست کردند وزارت امور خارجه دست از انفعال برداشته و دم از ماندن پای تعهد بر باد رفته نزند.

دانشجویان بسیجی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین در نامه ای به وزیر امورخارجه خواستند تا رویکرد دیپلماتیک مناسبِ شأن انقلاب اسلامی در پاسخ به اتفاقات اخیر و بویژه ترور دانشمند هسته ای کشور اتخاذ کند.
متن این نامه به این شرح است:
جناب آقای دکتر محمدجواد ظریف؛ ورزیر محترم امور خارجه
باسلام،
پس از گذشت هفت سال از شروع کار دولت تدبیر و امید و مذاکرات هسته ای و پنج سال از تصویب و اجرای معاهده بین المللی برجام در ایران، نه تنها شاهد ثمراتی در جهت منافع ملی از جمله طبق توافق مذکور، لغو تحریم ها، نبودیم بلکه در طول اجرای برنامه، شریان های حیاتی اقتصادی کشور با مشکلات جدیدی مواجه شد، ازجمله صنعت هسته ای که بعنوان منبعی برای تولید انرژی دیگر فرصت پیشرفت نیافت و همچنین صادرات نفتی و غیر نفتی کشور بسیار محدود تر از قبل ادامه یافت. اما اکنون ترور دانشمند شهید محسن فخری زاده و به خطر افتادن امنیت ملی مشکلات و نارضایتی را به نهایت رسانده است.
جناب ظریف، شما فرمودید که سیاست خارجی مسئله ای فراجناحی است، باید گفت کاملاً درست است و نگاه حزبی به این مسئله نابجا است. اما قرار دادن این موضوع بعنوان دستمایه ای برای جلوگیری از انتقادات علیه عملکرد تیم مذاکره و معاهده برجام موضوعیتی ندارد و در طی سالها مذاکره بی ثمر و در نتیجه آن خدشه دار کردن گفتمان انقلاب اسلامی، مبنی بر گفتمان اقتدار و مخالفت با استکبار و نظم ساختگی جهانی و فرستادن پیام ضعف، تسلیم و سازشِ ناگزیر برای دشمنی که همواره کشور را تهدید می کند، به ضرر منافع و امنیت ملی تمام شده است. همچنین به گفته شهید بزرگوار محسن فخری زاده، امنیت ملی مسئله ای کاملاً حیاتی و خارج از رویکرد جناحین است. البته با تاکید مقام معظم رهبری، به عنوان راهنما و راهبر این انقلاب، ازین پس سازش و مذاکره فایده ای نخواهد داشت و حل مشکلات و البته مقابله با تحریم ها تنها با اهتمام و پیگیری جدی در درون کشور میسر است.
دانشجویان انقلابی خواهان موضع گیری عملی و قاطع از سمت شما به عنوان وزیر امورخارجه کشورمان هستند که امیدواریم این مهم در واپسین ماه های خدمت شما در دستور کار قرار گیرد و حداقل شجره صالحه ای برای دوران بعدی باقی بگذارید.