مراسم گرامی داشت ۱۶ آذر، روز دانشجو به صورت مجازی و البته با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در دانشگاه آزد اسلامی قزوین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در ابتدای این مراسم تعدادی از مدیران، استادان، کارکنان و دانشجویان با حضور در مزار شهدای گمنام دانشگاه، ضمن قرائت فاتحه و میثاق نامه، با آرمان های امام (ره) و شهدای گرانقدر تجدید بیعت کردند.

در ادامه با حضور ناصر دکتر حمیدی، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، مراسم مجازی گرامی داشت روز دانشجو در دفتر ریاست این دانشگاه و با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار شد.

در این مراسم که به صورت وبینار و برخط (آنلاین) و از طریق شبکه های مجازی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برای دانشجویان قابل مشاهده بود؛ دکتر حمیدی در سخنانی با تبریک روز دانشجو گفت: به دلیل جلوگیری از شیوع بیماری کرونا مجبور شدیم که مراسم گرامی داشت روز دانشجو را بدون حضور دانشجویان و به صورت مجازی برگزار کنیم؛ امیدواریم به زودی با رفع این بیماری، حضور گرم و صمیمی دانشجویان را در محیط دانشگاه شاهد باشیم. با این حال جا دارد از صبر و شکیبایی دانشجویان برای برگزاری کلاس ها به صورت مجازی که با مشکلاتی مواجه بود، تقدیر و تشکر کنم.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در ادامه به افتخارآفرینی این دانشگاه در حوزه های مختلف اشاره و بیان داشت: خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامی قزوین به عنوان یک برند در بین دانشگاه های کشور در حوزه های فن آوری، علوم اجتماعی و فنی و مهندسی مطرح بوده و همواره درخشیده است. امیدوارم با برنامه ریزی های مناسب این موفقیت ها استمرار داشته باشد.

وی سپس به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر نقش استادان و دانشجویان در پیشبرد و توسعه ی کشور اشاره کرد و گفت: به فرموده مقام معظم رهبری، استادان و دانشجویان به عنوان فرماندهان و افسران جنگ نرم محسوب شده و در تحقق گام دوم انقلاب اسلامی نقش بسزایی دارند.

دکتر حمیدی افزود: در همین راستا باید در اولین انتخابات گام دوم انقلاب اسلامی در سال ۱۴۰۰، حضوری آگاهانه داشت و با تبعیت از فرامین معظم له، با بهترین انتخاب و اصلح ترین فرد، به نحو احسن از این فرصت برای رشد و توسعه ی کشور بهره برداری کرد.

وی در ادامه به سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین دکتر خسروپناه در مراسم گرامی داشت روز دانشجو که به صورت مجازی برای دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد، اشاره و تصریح کرد: ایشان از چهره های برجسته ی علمی در کشور بوده و برای ایران اسلامی نعمت بزرگی محسوب می شوند و از اینکه قبول زحمت کردند تا برای دانشجویان این دانشگاه سخنرانی کنند، بسیار سپاسگزارم. امیدوارم به زودی با راه اندازی دانشکده کارآفرینی و فعالیت های هیات اندیشه ورز در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، حضور ایشان را در این دانشگاه شاهد باشیم.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در پایان با آرزوی طول عمر با برکت برای مقام معظم رهبری، اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی قزوین همواره به عنوان دانشگاهی پیشرو در آموزش و پژوهش مطرح بوده و باید در چارچوب تمدن سازی اسلامی و در راستای تحقق فرامین معظم له گام های بلندتری بردارد.

مذاکره با قاتلان شهید سلیمانی اشتباه است

در ادامه این مراسم حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد محبی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان قزوین در سخنانی با تبریک روز دانشجو به فلسفه ی نام گذاری این روز اشاره کرد و گفت: استکبار ستیزی و استعمارستیزی از مهم ترین ویژگی ها و مولفه های قشر فرهیخته ی دانشجو است.

وی سپس با اشاره به دشمنی های آمریکا نسبت به ملت ایران اظهار داشت: کودتای ۲۸ مرداد ۳۲، تحریم های ظالمانه، ترور سردار بزرگ و رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی و بسیاری جنایت های دیگر باعث شده که از همان ابتدای انقلاب اسلامی امام (ره)، آمریکای جنایتکار را شیطان بزرگ بنامند و مقام معظم رهبری مذاکره با آمریکا را در شرایط فعلی به صلاح ندانند و مطمئنا مذاکره با قاتلان شهید سلیمانی کاری بس اشتباه، نادرست و به ضرر کشور است.

حجت الاسلام و المسلمین محبی در پایان با تشکر از حضور و سخنرانی مجازی دکتر خسروپناه در این مراسم، بر لزوم تقویت روحیه ی مقاومت در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی تاکید و تصریح کرد: باید در مسیر پاسداشت خون شهیدان و اهداف امام (ره) و تحقق فرامین مقام معظم رهبری، روحیه مقاومت و روحیه ی انقلابی گری در کشور تقویت شود.

افزودن بیانات ارزشمند مقام معظم رهبری به جشنواره از حماسه تا حماسه به پیشنهاد دانشگاه آزاد اسلامی قزوین

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین علی صفی خانی، معاون فرهنگی – دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در سخنانی با تبریک روز دانشجو و با تشکر از ریاست دانشگاه و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه برای حمایت در برگزاری این مراسم با توجه به شرایط کرونایی، گفت: از حمایت ها و پیگیری های دکتر حمیدی و حجت الاسلام و المسلمین محبی برای برگزاری این مراسم و هم چنین قبول دعوت و سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین دکتر خسروپناه به صورت وبینار و مجازی در مراسم گرامی داشت روز دانشجو در این دانشگاه تقدیر و تشکر می کنم. امیدوارم در آینده شرایط به گونه ای پیش برود تا بتوانیم به صورت حضوری در خدمت دانشجویان و شاهد حضور گرم شان در فعالیت های علمی و فرهنگی دانشگاه باشیم.

معاون فرهنگی دانشگاه در پایان به فرامین مقام معظم رهبری در دیدار با دانشجویان در استان قزوین اشاره و خاطرنشان کرد: معظم له در سفر پر خیر و برکتی که چند سال پیش به استان قزوین داشتند؛ در جلسه ای با دانشجویان این استان سخنان بسیار با اهمیت و ارزشمندی را ایراد کردند که به پیشنهاد ما در یکی از سرفصل های جشنواره “از حماسه تا حماسه” گنجانده شد و خوشبختانه تا به امروز بیش از هزار مورد مشارکت از سوی استادان، کارکنان و دانشجویان این دانشگاه شاهد بوده ایم.

در پایان به نمایندگی از سوی دانشجویان، بیانیه گرامی داشت روز دانشجو توسط یکی از دانشجویان دانشگاه آزاد سلامی قزوین قرائت شد.