دکتر محمدحسین امید ریاست عالی دانشگاه جامع علمی کاربردی در آیین معارفه نودانشجویان دانشگاه در استان قزوین بر مطالبه‌گری دانشجویان در مسیر کسب دانش و مهارت تاکید کرد.

آیین معارفه نودانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین روز چهارشنبه ۱۹ آذرماه با سخنرانی دکتر محمدحسین امید ریاست عالی دانشگاه جامع علمی کاربردی و دکتر علی فتح طاهری رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین به صورت مجازی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین، دکتر امید در سخنان خود در آیین معارفه نودانشجویان دانشگاه در استان قزوین، با بیان اینکه دانشگاه جامع علمی کاربردی با توجه به ماموریت خود پیشگام ارائه آموزش‌های مهارتی است، اظهار داشت: نگاه کنونی جامعه و دولت به آموزش‌های مهارتی نگاهی مطلوب و مثبت است و همین نگاه ویژه سبب شده است تا دانشگاه‌های نظری نیز رویکرد خود را به این سمت تغییر داده و بخشی از آموزش‌های خود را در قالب آموزش‌های مهارتی ارائه نمایند.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور اقدامات دانشگاه را در طی پنج سال گذشته همانند یک خانه تکانی اساسی برشمرد و خاطرنشان کرد: در طی این مدت تحولات عمیقی در دانشگاه اتفاق افتاده است و اکنون دانشگاه با اجرای طرح ساماندهی مدرسان و همچنین حمایت از مراکز نوآوری در سطح مراکز آموزشی در وضعیت بسیار مطلوبی قرار دارد. بررسی مجدد صلاحیت علمی و عمومی ۹۰ هزار مدرس و در نتیجه آن صدور مجوز ادامه همکاری با ۲۵ هزار مدرس، راه‌اندازی ۲۰۰ مرکز نوآوری در مراکز آموزش علمی کاربردی سطح کشور در کنار ایجاد کلینیک‌های مشاروه و کارآفرینی از دستاوردهای پنج سال اخیر در دانشگاه بوده است.
دکتر امید در ادامه به تسهیلات صندوق رفاه با بازپرداخت طولانی مدت برای پرداخت شهریه دانشجویان دانشگاه اشاره کرد و از اعطای وام معادل ۷۰ درصد شهریه دانشجویان جدیدالورود از نیم سال آینده تحصیلی از محل اعتبارات این صندوق خبر داد.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور خطاب به نودانشجویان دانشگاه در استان قزوین بر ضرورت مطالبه گری ایشان در مسیر کسب دانش و مهارت تاکید کرد و گفت: امروز برای شما شرایط بسیار مناسبی فراهم شده است تا در کنار کسب دانش و مهارت با حضور فعال در مراکز نوآوری و ایجاد شرکت‌ ایده‌های خود را تا مرحله تجاری‌سازی پیگیری نمایید. علاوه بر این توصیه می‌کنم در کنار مهارت آموزی با شرکت در جشنواره‌های متعدد و متنوع فرهنگی و ورزشی دانشگاه از دوران دانشجویی خود نهایت بهره را ببرید.
دکتر امید در پایان سخنان خود از زحمات دکتر فتح طاهری رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان، روسای مراکز آموزش علمی کاربردی و کارکنان و مدرسان دانشگاه در استان قزوین قدردانی کرد. 
گفتنی است علاوه بر سخنرانی دکتر محمدحسین امید ریاست عالی دانشگاه جامع علمی کاربردی و دکتر علی فتح طاهری رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین، سخنرانی دکتر ابراهیمیان رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی کاسپین و عضو کمیسیون موارد خاص آموزشی دانشگاه با موضوع ارائه گزیده‌ای از قوانین و مقررات آموزشی ،سخنرانی محمدحسن رادمنش دانشجوی کارآفرین، مخترع و فعال اجتماعی مرکز آموزش علمی کاربردی جمعیت هلال احمر استان قزوین و تجلیل از شش نفر از برگزیدگان جشنواره‌های علمی، فرهنگی و ورزشی دانشگاه از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.