نشست مجازی مشترک اعضای تشکل های دانشجویی، بسیج دانشجویی و کانون های فرهنگی با هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در این جلسه که در دفتر ریاست این دانشگاه برگزار شد؛ دکتر حمیدی، در سخنانی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری نسبت به اهمیت جایگاه تشکل های دانشجویی در نظام آموزش عالی گفت: در جلسه ی اخیر دکتر طهرانچی، ریاست دانشگاه آزاد اسلامی با دانشجویان، مطالبات مقام معظم رهبری و مسیر اصلی مطالبه گری صحیح دانشجویان و انتقادهایی که می تواند نسبت به عملکرد مدیران دانشگاه باشد، مورد تاکید قرار گرفت.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ضمن مثبت ارزیابی کردن عملکرد تشکل ها در استان، مهم ترین وظیفه این تشکل در سال آینده را توجه به موضوع انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ دانست و تصریح کرد: تشکل های دانشجویی در برنامه ریزی، سازمان دهی و اجرای برنامه های دعوت و ترغیب بیشتر دانشجویان برای مشارکت پرشور و حداکثری در این انتخابات وظیفه بسیار مهمی دارند.

وی، دانشگاه آزاد اسلامی قزوین را “دانشگاه تمدن ساز اسلامی” دانست و گفت: این دانشگاه باید در جهت مطالبه گری و مطالبه جویی دانشجویان حرکت کند و با توجه به پیشرو بودن این دانشگاه در عرصه های مختلف، انتظار می رود که چندین تشکل دانشجویی قوی و نظام مند حضور و فعالیت داشته باشند تا بتوانیم انتظارات مقام معظم رهبری و مدیران سازمان مرکزی را برآورده کنیم.

دکتر حمیدی افزود: تشکل های قوی دانشجویی به عنوان بازوهای اجرایی دانشگاه محسوب می شوند و وجود چنین تشکل هایی می تواند مدیران دانشگاه را در هدایت و جهت دهی به سمت تمدن سازی اسلامی دانشگاه ها کمک و یاری دهند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی قزوین بیان داشت: امیدوارم با هماهنگی و تلاش بیشتر معاونت فرهنگی- دانشجویی، تشکل های دانشجویی و نهادهای مرتبط در دانشگاه، در تحقق بسترسازی مطالبه گری دانشجویان قدم های مفیدی برداشته شود.

وی در پایان گفت: امیدواریم در جلسه ای با شرکت همه تشکل های دانشجویی، مطالبات به حق این عزیزان را از نزدیک شنیده و در جهت تحقق این درخواست ها حرکت کنیم، چرا که سیستم دانشگاهی موظف به پاسخ گویی به مطالبات دانشجویی است.

دانشگاه ها در تشکیل تمدن نوین اسلامی نقش بسزایی دارند

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد محبی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان قزوین در سخنانی بر لزوم توجه بیشتر دانشگاه ها نسبت به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی تاکید کرد و گفت: مقام معظم رهبری نقش دانشگاه ها را در تحقق این بیانیه بسیار با اهمیت دانستند و رسیدن به تمدن نوین اسلامی در ۴۰ ساله دوم انقلاب را مورد تاکید قرار دادند.

حجت الاسلام والمسلمین محبی افزود: در ۴۰ سال اول با تمام مشکلات کشور هم چون جنگ تحمیلی، سازندگی و تحریم های ظالمانه، در زمینه های مختلف رشد و توسعه ی چشمگیری داشتیم که دشمنان انقلاب بارها در سخنرانی های خود به این مساله اذعان داشتند و از ایران به عنوان امپراتوری بزرگ نام برده و می برند.

وی یادآور شد: اگر تشکل های دانشجویی بتوانند ارتباطی سازنده با نسل قدیم و جوان کشور برقرار کنند مطمئنا رسیدن به اهداف و چشم انداز گام دوم قابل دسترسی است.

حجت الاسلام والمسلمین محبی خاطرنشان کرد: تحقق و رسیدن به افق تمدن نوین اسلامی با محوریت اندیشه و استعداد ایرانی و با محوریت دانشگاه ها و اعتماد به نقش آفرینی دانشجویان به عنوان آینده سازان انقلاب اسلامی ایران ممکن می شود.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان قزوین، فعالیت تشکل های دانشجویی در دانشگاه را یک فرصت ارزیابی کرد و گفت: مدیران دانشگاه برای پیشیرد اهداف مختلف در زمینه های آموزشی، فرهنگی و سیاسی نیاز به همراهی و یاری کننده دارند و تشکل های دانشجویی می توانند در تحقق این اهداف مقدس و متعالی، مدیران دانشگاه را کمک کنند.

وی در ادامه با توجه به اهمیت و نقش فضای مجازی و شبکه های اجتماعی در شکل دهی به افکار جوانان اظهار داشت: باید در شبکه های مجازی بتوان تولیدکننده محتوا باشیم، اما متاسفانه در حال حاضر مصرف کننده هستیم که این رویکرد باید تغییر کند.

حجت الاسلام والمسلمین محبی بیان داشت: با ایجاد تعامل های علمی و فرهنگی بین کشورهای اسلامی با محوریت ولایت فقیه می توان ضمن تحقق تمدن نوین اسلامی و اتحاد کشورهای مسلمان، زمینه تشکیل امپراتوری اسلامی و واگذاری آن به حضرت ولی عصر (عج) را فراهم کرد.

وی در پایان گفت: حضور دانشجویان در تشکل های دانشجویی باعث بروز استعدادها، توانمندی و نیز خودسازی آنان می شود و دانشجویان می توانند از این فرصت اجتماعی بسیارخوب که برایشان ایجاد شده به نحو احسن استفاده کنند.

انگیزه های لازم برای فعالیت بیشتر تشکل های دانشجویی فراهم شده است

حجت الاسلام والمسلمین علی صفی خانی، معاون فرهنگی- دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین نیز در ادامه به اهداف تشکیل این جلسه اشاره و خاطرنشان کرد: آشنایی دبیران و اعضای تشکل های دانشجویی، بسیج دانشجویی و کانون های فرهنگی با سیاست ها و دیدگاه های مدیران دانشگاه و نیز بیان نظرات، پیشنهادات، دغدغه ها و مطالبات این عزیزان در فضایی دوستانه و صمیمی، از مهم ترین اهداف تشکیل این نشست است.

معاون فرهنگی- دانشجویی دانشگاه در ادامه به سخنان مقام معظم رهبری خطاب به تشکل های دانشجویی اشاره کرد و گفت: ایشان در بیانات خود فرمودند: “باید آنچنان خود را بسازید که مثل شمعی پروانه ها را به دور خود جمع کنید.”

وی در ادامه با توجه به بخشنامه های ارسالی از سوی سازمان مرکزی در خصوص فعالیت تشکل های دانشجویی در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار داشت: تسهیل روند و انگیزه های لازم برای فعالیت بیشتر تشکل های دانشجویی فراهم شده است.

حجت الاسلام والمسلمین صفی خانی در پایان گفت: با توجه به حمایت های ریاست دانشگاه و وجود بسترهای لازم، انتظار می رود فعالیت بیشتری را از سوی تشکل های دانشجویی در این دانشگاه در بخش استادان، کارکنان و دانشجویان شاهد باشیم.

گفتمانی بر اساس تدین، تواضع و انقلابی گری در بین مدیران دانشگاه آزاد اسلامی قزوین حاکم است

در ادامه دکتر علی اکبری، نماینده دکتر طهرانچی در تشکل های اسلامی و سیاسی دانشگاهیان در دانشگاه های آزاد اسلامی استان قزوین در سخنانی با تشکر از برگزاری این جلسه گفت: در مدت حضور بنده در این دانشگاه، گفتمانی که از سوی مدیران دانشگاه آزاد اسلامی قزوین مشاهده کردم؛ بر اساس تدین، تواضع و انقلابی گری است. مطمئنا با توجه به وجود این روحیه شاهد گسترش فعالیت های تشکل های دانشجویی در این دانشگاه خواهیم بود.

وی افزود: در جلساتی که با مدیران دانشگاه آزاد اسلامی قزوین داشتم مسئولان این دانشگاه را دلسوز و متعهد دیدم و با توجه به شخصیت عمل گرایی دکتر حمیدی امیدوارم تشکل های دانشجویی در این استان در بخش های استادان و دانشجویان هر چه زودتر شروع به فعالیت کنند.

دکتر علی اکبری در پایان گفت: با توجه به وجود روحیه انقلابی گری در بین استادان، دانشجویان و نیز حمایت های مدیران در دانشگاه امیدواریم به زودی شاهد فعالیت های بزرگ فرهنگی در این دانشگاه باشیم.

در پایان تعدادی از دبیران و نمایندگان تشکل های دانشجویی، بسیج دانشجویی و کانون های فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، نظرات، پیشنهادات، دغدغه ها و مطالبات خود را به صورت مجازی و در فضایی دوستانه و صمیمی بیان کردند.