ویژه برنامه آشنایی دانشجویان ورودی جدید و خانواده‌های گرامی با دانشگاه آزاد اسلامی قزوین به صورت مجازی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در این مراسم که همزمان با هفته‌ی پژوهش با حضور معاونان، روسای دانشکده‌ها و مدیران اجرایی دانشگاه در سالن آمفی تئاتر علامه رفیعی و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار شد، سرپرست این دانشگاه در سخنانی ضمن تبریک به دانشجویان جدید به جهت قبولی و انتخاب دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برای تحصیل، گفت: بسیار علاقه‌مند بودیم که مراسم استقبال از نو دانشجویان را به صورت حضوری و به مانند سال‌های گذشته با حضور خانواده‌های گرامی شان برگزار کنیم، اما متاسفانه به دلیل جلوگیری از شیوع بیماری کرونا این امر امکان پذیر نبود.

دکتر ناصر حمیدی، افزود: مطمئنا فضای دانشگاه با دانشجویان و شور و نشاط علمی که با حضور این عزیزان به وجود می‌آید، دلگرمی خاصی برای مدیران و استادان ایجاد می‌کند، اما به دلیل شرایط کرونایی و عدم حضور دانشجویان، فضایی در ظاهر سرد را در دانشگاه شاهد هستیم. امیدواریم با عنایت خداوند هرچه زودتر این بیماری از دنیا رخت بسته و دوباره حضور پرنشاط دانشجویان را در این محیط علمی شاهد باشیم.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، این دانشگاه را پیشرو در امر آموزش و پژوهش در بین دانشگاه‌های کشور دانست و یادآور شد: دانشگاه آزاد اسلامی قزوین به پشتوانه‌ی استادان مجرب، مدیران متعهد، کارکنان زحمتکش و دانشجویان خلاق در حوزه‌های رباتیک، بتن و هوش مصنوعی به عنوان یکی از دانشگاه‌های موفق در سطح کشور و جهان مطرح است.

دکتر حمیدی با اشاره به فراهم بودن بسترهای لازم در امر تحقیق و پژوهش در این دانشگاه، گفت: مراکز تحقیقاتی پیشرفته و مجهز دانشگاه آماده فعالیت و حضور شبانه‌روزی دانشجویان برای ارائه‌ی طرح‌های خلاقانه‌ی آنها می‌باشند.

وی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین را دانشگاهی ممتاز در کشور دانست و اظهار داشت: به دلیل وجود بسترهای لازم، سطح انتظارات از دانشجویان در این دانشگاه بالا است؛ به همین منظور دانشجویان می‌بایست با تلاش و علم آموزی در جهت پیشرفت و توسعه‌ی کشور گام‌های بلندی بردارند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در ادامه به بیانیه گام دوم انقلاب از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: برای تحقق دانشگاه تمدن ساز اسلامی، حضور فعال دانشجویان در کانون‌های دانشجویی و فرهنگی بسیار با اهمیت است.

دکتر حمیدی امکانات خوابگاهی و ورزشی این دانشگاه را در کشور کم نظیر دانست و افزود: به دلیل از خودگذشتگی و زحمات شبانه‌روزی دکتر موسی‌خانی، رییس پیشین دانشگاه و تیم مدیریتی ایشان، امکانات بسیار خوبی در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین فراهم شده است؛ امیدواریم به زودی با رفع این بیماری، شاهد حضور دانشجویان در دانشگاه و ارائه خدمات شایسته به این عزیزان باشیم.

وی در پایان گفت: در حال حاضر با توجه به لزوم جلوگیری از شیوع بیماری کرونا، خدمات آموزشی، پژوهشی و دانشجویی به صورت مجازی به دانشجویان ارائه می‌شود؛ با این وجود دانشجویان می‌توانند درخواست‌ها، نظرات، پیشنهادات و یا انتقادات سازنده خود را از طریق راه‌های ارتباطی و فضای مجازی که اطلاع رسانی شده به مدیران دانشگاه انتقال دهند.

دانشجویان، مدیران و آینده سازان کشور هستند

در ادامه این مراسم حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد محبی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان قزوین در سخنانی ضمن تبریک به دانشجویان ورودی جدید به گرامی داشت ۲۵ آذر، سالگرد سفر پرخیر و برکت مقام معظم رهبری به استان قزوین در سال ۸۲ اشاره کرد و گفت: مهم‌ترین وظیفه دفتر نهاد رهبری در دانشگاه، تبیین و شناساندن اندیشه‌های امام (ره) و مقام معظم رهبری به دانشجویان است.

وی دانشجویان را مدیران و آینده‌سازان ایران اسلامی دانست و اظهار داشت: دانشجویان باید با الگوبرداری از بزرگانی هم چون سردار سلیمانی، در کنار علم آموزی در بُعد اخلاقی و فرهنگی نیز گام بردارند.

حجت‌الاسلام و المسلمین محبی سپس امکانات فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین را در سطح استان و کشور بی‌نظیر ذکر کرد و گفت: مسجد بزرگ و بسیار زیبای امام رضا (ع) این دانشگاه و وجود زیرساخت‌های مناسب فرهنگی، استادان برجسته و متعهد باعث شده تا دانشجویان بتوانند در مسیر رشد و تعالی حرکت کنند.

وی در پایان تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی قزوین می‌تواند به عنوان پرچم دار ایجاد تمدن نوین اسلامی در کشور و دنیا مطرح باشد و جا دارد از همه مدیران، استادان و کارکنان زحمتکش این دانشگاه که در جهت تحقق فرامین مقام معظم رهبری حرکت می‌کنند، تقدیر و تشکر کنم.

شایان ذکر است؛ این مراسم به صورت زنده از شبکه‌های اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین پخش شد.