در جلسه شورای پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین که به مناسبت هفته پژوهش برگزار گردید، بر حمایت کامل از فعالیت های پژوهشگران و محققان تاکید شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در این مراسم که با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و با حضور دکتر ناصر حمیدی، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی قزوین و دکتر اسماعیل مهدی زاده، معاون پژوهش و فناوری و اعضای شورای پژوهشی این دانشگاه در اتاق شورای سالن آمفی تئاتر علامه رفیعی برگزار شد؛ علاوه بر بحث و تبادل نظر در خصوص فعالیت ها و سیاست های پژوهشی، استادان برتر پژوهشی در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در سال ۹۹ بر اساس شاخص های تعریف شده از سوی سازمان مرکزی، انتخاب شدند.

در شرایط تحریم، فعالیت پژوهشگران کشورمان جهاد گونه بوده است

در این مراسم دکتر حمیدی در سخنانی با تبریک هفته پژوهش، دانشگاه آزاد اسلامی قزوین را پیشرو در امر تحقیق و پژوهش در کشور دانست و گفت: پژوهشگران و محققان این دانشگاه باید هم چون سال های گذشته در جهتی حرکت کنند تا بِرند بودن این دانشگاه در کشور حفظ و ارتقاء داشته باشد و در این راستا هرگونه حمایت و پشتیبانی لازم از این محققان صورت خواهد گرفت.

وی در ادامه، پژوهش های کاربردی را به عنوان جایگزینی مناسب برای درآمدهای شهریه ای دانشگاه اعلام کرد و افزود: باید فضای رقابتی بین پژوهشگران ایجاد کنیم تا در جهت تولید علم و پژوهش گام های موثرتری برداشته شود.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در ادامه با تقدیر از مدیران گذشته این دانشگاه، یادآور شد: دکتر موسی خانی زحمات بسیاری را برای ایجاد بسترهای لازم در خصوص فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی در این دانشگاه متحمل شد، که جا دارد از زحمات شبانه روزی ایشان تقدیر و تشکر کنم.

دکتر حمیدی سپس فرآیند انتشار مقالات محققان و پژوهشگران کشورمان را در دنیا بسیار سخت دانست و گفت: با توجه به تحریم های ظالمانه و مشکلات اقتصادی، فعالیت محققان و پژوهشگران کشورمان در خصوص پیشرفت علمی کشور، تلاشی جهادگونه بوده است.

وی در پایان با تشکر از زحمات پژوهشگران دانشگاه گفت: باید همه در جهت حمایت و خدمت به جوانان کشورمان تلاش بیشتری داشته باشیم.

در ادامه دکتر اسماعیل مهدی زاده، معاون پژوهشی دانشگاه در سخنانی با تبریک هفته پژوهش گفت: از حمایت های دکتر حمیدی برای گسترش فعالیت های پژوهشی در این دانشگاه تقدیر و تشکر می کنم؛ امیدوارم با توجه به حمایت های ویژه ایشان، روند فعالیت های پژوهشی در این دانشگاه تسریع شود.

در پایان اعضای شورای پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین نظرات، پیشنهادات و راهکارهای خود را برای ارتقای فعالیت های پژوهشی در این دانشگاه ارائه کردند.