پورعباس مسئول رسانه و فضای مجازی بسیج دانشجویی استان قزوین در گفتگو با خبرنگار دانشگاه پایگاه خبری دوم آذر، با اشاره به اهمیت تولید محتوا در فضای مجازی گفت: نهضت تولید محتوای فضای مجازی و بهره گیری از آن برای انتقال مفاهیم و ارزش‌های اسلامی انقلابی ضروری است.

پورعباس ادامه داد: امروزه مساله فضای مجازی و رسانه، حجم انبوهی از اطلاعات را در اختیار مردم قرار می‌دهد به گونه‌ای که گاهی قدرت انتخاب را از فرد می‌گیرد و به صورت مستقیم و غیر مستقیم تاثیرش را بر ذهن و اندیشه مخاطب می‌گذارد بر این اساس رهبر معظم انقلاب به عنوان دیده بان نظام جمهوری اسلامی و شخصیتی که با بینش مثال زدنی شان همه تحولات در تمامی حوزه‌ها را رصد می‌کنند مساله اهمیت فضای مجازی را مطرح کردند.

مسئول رسانه و فضای مجازی بسیج دانشجویی استان قزوین افزود: تولید محتوای دیجیتالی یکی از مهم‌ترین و ضروری‌ترین نیاز‌های فعالان انقلابی شبکه‌های اجتماعی برای حضور موثرتر در فضای مجازی است. با استفاده از محتوای چشمگیر میتوان مفاهیم و ارزش‌های اسلامی و انقلابی را گسترش داد.

وی با اشاره به برگزاری اولین دوره کارگاه آموزشی تولید محتوای دیجیتال با استفاده از نرم افزار‌های موبایلی تصریح کرد: به علت شیوع بیماری کرونا و تعطیلی مراکز آموزشی در کشور،  اولین کارگاه آموزشی تولید محتوای دیجیتالی ویژه نرم افزار‌های موبایل به صورت آنلاین برگزار می‌شود.

پورعباس بیان کرد: شرکت در این کارگاه آموزشی به پیش نیاز علمی یا تخصص و دانش فنی احتیاج ندارد و تمامی افراد با هر مقدار دانش و مهارت میتوانند از این کارگاه آموزشی بهره‌مند شوند.

مسئول رسانه و فضای مجازی بسیج دانشجویی استان قزوین تاکید کرد: این دوره با همکاری مجموعه شمسا استان قزوین و باحضور اساتید تولیدمحتوا از روز دوشنبه اول دی ماه آغاز می‌شود و مباحث تصویرنوشته و پوستر، کلیپ و اکولایزر، استوری موشن، تصویربرداری و تدوین ارائه می‌شود.

وی افزود: شرکت در کارگاه کاملا رایگان و به صورت تعاملی همراه با تمرین و پروژه محور است و هرشب رأس ساعت ۲۰ آغاز می‌شود.

پورعباس با اشاره به برنامه‌های بسیج دانشجویی استان قزوین در تولید محتوای دیجیتالی و انتشار آن در فضای مجازی یاد آورشد: در این راستا از تنها از ابتدای سال جاری دانشجویان بسیجی استان با همکاری مرکز فضای مجازی بسیج دانشجویی استان بیش از ۹۰ عنوان تولید محتوای دیجیتال در قالب‌های موشن گرافیک، کلیپ، پوستر و … داشته است و یکسری کار‌ها در زمینه سواد رسانه‌ای نیز در حال طراحی است.