جلسه شورای ورزش دانشگاه های آزاد اسلامی استان قزوین، با حضور اعضاء به میزبانی واحد قزوین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در این جلسه که با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در دفتر ریاست این دانشگاه برگزار شد، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین با اشاره به وجود امکانات بسیار خوب ورزشی در واحدهای استان قزوین، اظهار داشت: در واحدهای استان بیش از ۵۰ هزار مترمربع فضای ورزشی شامل ۲۳ هزار مترمربع سالن های سرپوشیده و ۲۷ هزار مترمربع زمین های روباز وجود دارد که می توان استفاده بهینه ای از این فضاها داشت.

دکتر ناصر حمیدی افزود: در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، استخرهای زیبا به صورت مجزا برای آقایان و بانوان وجود دارد، هم چنین سالن های ورزشی با استانداردهای بین المللی راه اندازی شده که جا دارد از زحمات دکتر موسی خانی، رئیس پیشین این دانشگاه برای ایجاد چنین فضاهایی تقدیر و تشکر کنم.

رییس شورای ورزش استان در ادامه با تاکید بر پیشرو بودن این دانشگاه در مقایسه با دانشگاه های دیگر گفت: استراتژی های تعیین شده در این دانشگاه در حوزه ی ارائه ی خدمات بهینه دانشجویی از دانشگاه های دیگر جلوتر است و این روند در موضوع درآمدزایی از فضاهای ورزشی نیز می بایست محقق شود؛ به همین منظور باید با تشکیل اتاق فکر و اتخاذ سیاست ها و برنامه ریزی مناسب در جهت درآمدزایی از فضاهای ورزشی گام برداشت.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در پایان گفت: باید معاونت فرهنگی دانشجویی و اداره ورزش دانشگاه با استفاده از نیروهای هیات علمی متخصص و متعهد در رشته تربیت بدنی و با توجه به ظرفیت های مناسب ورزشی در دانشگاه، شرایط آغاز به کار هنرستان تربیت بدنی(سماء) را در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ایجاد کنند و امیدواریم در آینده ای نزدیک راه اندازی هنرستان تربیت بدنی را در این دانشگاه شاهد باشیم.

ورزش از ملزومات پیشرفت و توسعه در هر کشور است

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین صفی خانی معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در سخنانی ورزش را از ملزومات مهم در پیشرفت و توسعه ی هر کشور دانست و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با توجه به حمایت های دکتر حمیدی، وجود هیات علمی با دانش و متعهد و امکانات بسیار خوب ورزشی می تواند در جهت ارتقای سطح ورزش در بخش پهلوانی، قهرمانی و ورزش همگانی گام های بلندی بردارد.

وی سپس با اشاره به برنامه های حوزه تربیت بدنی در این دانشگاه اظهار داشت: برگزاری مسابقات ورزشی به صورت مجازی، انتشار نشریات ورزشی، تشکیل انجمن های ورزشی و برنامه ریزی برای درآمدزایی از امکانات ورزشی، از مهم ترین برنامه های ورزشی در این دانشگاه است.

در ادامه اعضای شورای ورزش دانشگاه های آزاد اسلامی استان قزوین نظرات، پیشنهادات و راهکارهای خود را برای پیشرفت بیشتر در حوزه ی ورزش بیان کردند.

شایان ذکر است؛ در پایان از سوی دکتر حمیدی احکام اعضای شورای ورزش دانشگاه های آزاد اسلامی استان قزوین به آنان اهدا شد.